2019 LGS Kılavuzu Güncellendi! Mayıs 2019

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı LGS kılavuzunu güncelledi. 7 Mayıs 2019 tarihli Liselere Geçiş Sınavı kılavuzu için tıklayınız.

featured

Milli Eğitim Bakanlığınca “MEB” Merkezi Sınav Uygulama Takvimi Kapsamında Liselere Giriş Sınavı “LGS” için 2019 yılında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzunda yeni güncelleme yaptı. MEB 2019 LGS kılavuzunun son halini yayımladı. Aşağıdaki “PDF” bağlantısından yeni LGS kılavuzuna direk ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığınca “MEB” Liselere Giriş Sistemi “LGS” için ilk kılavuzu daha önce yayımlamıştı. 2019 yılı için Liselere Geçiş Sınavı (2019-LGS) 1 Haziran 2019’da MEB tarafından gerçekleştirilecek. MEB’in daha önce yayımladığı kılavuz Mayıs ayı itibarıyla güncellendi.

Yapılan kılavuz güncellemesinde ek süre verilen engelli adayların muaf olabilecekleri alt testler (yabancı ve din kültürü ve ahlak bilgisi alt testi) varsa birinci oturum sürelerinin ne kadar olacağıyla ilgili çok sayıda soru yöneltildi.

Yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değişiklikle bunun üzerine öğrencilere rehberlik edecek bilgileri güncellenen kılavuza ayrıntılı olarak dahil etti. Süre de 80 dakika olarak belirlendi. Yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi alt testlerinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi ise 65 dakika uygulanacak.

Din kültürü ve ahlak bilgisi alt testinden muaf adaylar için ayrıca birinci oturumdaki toplam sürelerinin ne olacağı ile ilgili aynı bölüme eklenen ç maddesine göre, din kültürü ve ahlak bilgisi alt testinden muaf adayların birinci oturumdaki toplam süresi 60 dakika olarak belirlendi.

2018 LGS’de de bu adaylar için birinci oturumda toplam 60 dakikalık süre verilmişti. 2019 yılında yapılacak 2019 LGS kapsamında yayımlanan yeni yılavuzdaki güncellemeyle bu uygulama kılavuzda açık bir şekilde belirtildi.

Öğrenciler sınav su getirebilecekler: Milli Eğitim Bakanlığınca “MEB” Liselere Giriş Sistemi “LGS” için sınav salonlarına öğrenciler artık su getirebilecek. MEB öğrencilerin bu taleplerini uygun buldu ve kılavuza ekledi.

2019 LGS Kılavuzu için tıklayınız: “7 Mayıs 2019 tarihli güncel LGS Kılavuzu”

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2019 LGS Kılavuzu Güncellendi! Mayıs 2019

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!