1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 LGS’de Bin 674 Lisenin Taban Puanları! LGS Boş Kontenjanları
2019 LGS’de Bin 674 Lisenin Taban Puanları! LGS Boş Kontenjanları

2019 LGS’de Bin 674 Lisenin Taban Puanları! LGS Boş Kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 LGS tercih sonuçlarını açıkladı. Boş kalan kontenjanların yanı sıra liselerin 2019 yılı taban puanları da açıklandı. 2019 LGS tüm taban puanlar ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

2019 yılında ortaöğretim kurumuna yerleşmek için merkezi ya da yerel yerleştirme tercihi yapan öğrencilerin %95’i ilk yerleştirme sonucunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşmiştir. 2019 yılında ortaöğretim kurumuna yerleşmek için merkezi ya da yerel yerleştirme tercihi yapan öğrencilerin 95’i ilk yerleştirme sonucunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşmiştir.

Merkezi yerleştirme ile öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının doluluk oranı 2019 yılında %99,57’ye ulaşmıştır. Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi kontenjanlarının tamamı dolmuştur. Anadolu İmam Hatip Lisesi kontenjanlarının %99,92’si ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kontenjanlarının %97,60’ı dolmuştur.

Anadolu Lisesine yerleşen öğrencilerin %98,87’sinin, Anadolu İmam Hatip Lisesine yerleşen öğrencilerin %86,73’ünün, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yerleşen öğrencilerin ise %78,79’unun ilk üç tercihine yerleştiğini göstermektedir.

Öğrencilerin ortaokulda gösterdikleri akademik başarılarının bir göstergesi olan Okul Başarı Puanları (OBP) ile Yönetici Özeti Merkezi Sınav Puanları arasındaki ilişki incelenmiştir. İki puan türü arasındaki ilişkiyi incelemek için korelasyon katsayısı hesaplanmış, OBP ile Merkezi Sınav Puanları arasında güçlü ve pozitif (ρ=0,825) bir ilişkinin bulunduğu belirlenmiştir.

2019 LGS TABAN PUANLAR

2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları, 22 Temmuz 2019 tarihli yerleştirme sonuçlarına göre taban puan ve boş kontenjan bilgileri belli oldu.

2019 Yerel Yerleştirme 22 Temmuz 2019 tarihli yerleştirme sonuçlarına göre, tercihe yerleşen en son öğrencinin yerleştirilme taban bilgileri ve tercih boş kontenjanları belli oldu.

Ayrıca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre, liselerin boş kontenjanları ve taban puanları "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden de öğrenilebilir.

Aşağıdaki EXCEL dosyasından 2019 LGS taban puanlara ulaşabilirsiniz.

excel-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler