1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019 MSÜ Harp Okulları Aday Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
2019 MSÜ Harp Okulları Aday Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2019 MSÜ Harp Okulları Aday Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi MSÜ Harp Okulları aday yerleştirme sonuçları açıklandı. Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Sahil Güvenlik Harp Okulu ve Hava Harp Okulu kayıt işlemleri başladı.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB personel Genel Müdürlüğü, Personel Temin Dairesi Başkanlı tarafından 2019 MSÜ aday yerleştirme sonuçları açıklandı. Kara Harp Okulu (KHO), Deniz Harp Okulu (DHO) ve Sahil Güvenlik Harp Okulu (SGHO) Komutanlığı Hava Harp Okulu (HHO) yerleştirme sonucu kayıt işlemleri de başladı.

MSÜ HARP OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI

MSÜ Harp Okullarına "Aday Yerleştirme İşlemleri" MSÜ Rektörlüğü koordinesinde ilgili Okul K.lıkları tarafından ön kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında, Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos - 2019 tarihleri arasında ilgili Harp Okulunda şahsen yapılacaktır.

Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylar internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmediği takdirde veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayan adayların "ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR." Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle ilgili Harp Okuluna bildirilmesi açıklaması yapıldı.

Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir.

Harp Okulları ve Asb. MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır denildi.

MSÜ ASTSUBAY MYO SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları seçim aşamaları sonuçları ve kayıt işlemleri ile ilgili ilan/açıklamalar https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr adreslerinden bilahare duyurulacaktır. My Memur olarak sonuçları açıklanınca sizleri bilgilendireceğiz.

2019 MSÜ HARP OKULLARI KAYIT İŞLEMLERİ

Kayıt için izlenecek yol; Kara Harp Okulu (KHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusu, Deniz Harp Okulu (DHO) ve Sahil Güvenlik Harp Okulu (SGHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusu, Hava Harp Okulu (HHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusuna aşağıdaki “PDF” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2019 MSÜ Aday yerleştirme sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

Kayıtla ilgili duyuru ve işlemler için tıklayınız:

pdf.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler