2019 MSÜ Sonuçları Açıklandı! ÖSYM MSÜ Sonuç Sorgulama

​​​​​​​2019 Milli Savunma Üniversitesi 2019-MSÜ sonuçları 26 Nisan 2019 itibarıyla ÖSYM’de açıklandı. 2019 MSÜ sonuç sorgulama sayfası ve 2019 MSÜ sonuçları için tıklayınız.

featured

2019 Milli Savunma Üniversitesi “MSÜ” askeri öğrenci aday belirleme sınavı (2019-MSÜ) ve askeri öğrenci temini kılavuzu kapsamında gerçekleştirilen sınav sonuçları 26 Nisan 2019 Cuma günü itibarıyla ÖSYM sonuç sayfasında açıklandı. 2019 MSÜ sonuçlarına ÖSYM’nin aşağıdaki internet sayfasından direk ulaşabilirsiniz.

2019 MSÜ SONUÇLARI

2019 MSÜ sonuçları ÖSYM tarafından açıklanmış bulunuyor. Adaylar 2019 MSÜ sonuçlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin sınav sonuç sorgulama internet sitesinden direk ulaşabilirler. 2019 MSÜ sonuç sorgulama sayfasına aşağıdaki “WWW” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2019-MSÜ SINAVI DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIYOR?

2019 Milli Savunma Üniversitesi “MSÜ” askeri öğrenci aday belirleme sınavı (2019-MSÜ) ve askeri öğrenci temini kılavuzu kapsamında MSÜ değerlendirmesini My Memur olarak hazırladık: İşte 2019 MSÜ sonuçlarına dair değerlendirme süreci: Adaylar, soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kâğıtlarına işaretleyecekler, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilme işlemi tamamlandı.

Cevaplar, her alt test için ayrı ayrı değerlendirmeye alındı. Adayların, alt testlerin her biri için birer standart puanı hesaplanacaktır. Standart puanların hesaplanmasında şu yol izlenmektedir:

Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenmektedir ve doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunmaktadır.

Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulundu. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplandı.

Hesaplanan standart puanlar ve aşağıdaki %’lik ağırlıklar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları hesaplanıyor. Ağırlıklı puanlarının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik veya Türkçe testlerinin en az birinden 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için ağırlıklı puanlar hesaplanmaktadır.

Ağırlıklı puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ), MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturur.

PUAN TÜRLERİNİN HESAPLANMASINDA TESTLERİN AĞIRLIKLARI (%)

MSÜ-SA: Türkçe %25, Temel Matematik %35, Fen Bilimleri %30, Sosyal Bilimler %10 olacak.

MSÜ-EA: Türkçe %35, Temel Matematik %35, Fen Bilimleri %10, Sosyal Bilimler %20 olacak.

MSÜ-SÖ: Türkçe %35, Temel Matematik %20, Fen Bilimleri %10, Sosyal Bilimler %35 olacak.

MSÜ-GN: Türkçe %33, Temel Matematik %33, Fen Bilimleri %17, Sosyal Bilimler %17 olacak.

2019-MSÜ SINAV SONUÇLARI NEREDEN VE NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin sonuç internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme sonuç üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

2019 MSÜ Sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2019 MSÜ Sonuçları Açıklandı! ÖSYM MSÜ Sonuç Sorgulama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!