2019 MSÜ Sonuçları Açıklanıyor! 26 Nisan 2019

2019 Milli Savunma Üniversitesi 2019-MSÜ sonuçları 26 Nisan 2019 itibarıyla ÖSYM’de açıklanıyor. 2019 MSÜ sonuç sorgulama sayfasına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

featured

2019 Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday belirleme sınavı (2019-MSÜ) ve askeri öğrenci temini kılavuzu kapsamında gerçekleştirilen sınav sonuçları 26 Nisan 2019 Cuma günü itibarıyla açıklanıyor. 2019 MSÜ sonuçları için sorgulama yapan adayların sorularına yanıt olacak haberimizi My Memur olarak hazırladık.

2019 MSÜ SONUÇLARI

2019 MSÜ sonuçları ÖSYM tarafından bugün itibarıyla açıklanacak. 2019 MSÜ sonuçları açıklanınca ÖSYM’nin sınav sonuç sorgulama internet sitesinden 2019 MSÜ sonuçlarına direk aşağıdaki “WWW” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2019-MSÜ SINAVI DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Adaylar, soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kâğıtlarına işaretleyecekler, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Cevaplar, her alt test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır. Adayların, alt testlerin her biri için birer standart puanı hesaplanacaktır. Standart puanların hesaplanmasında şu yol izlenecektir:

Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacaktır. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır.

Hesaplanan standart puanlar ve aşağıdaki Tablo’daki ağırlıklar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları hesaplanacaktır. Ağırlıklı puanlarının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik veya Türkçe testlerinin en az birinden 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için ağırlıklı puanlar hesaplanacaktır.

Ağırlıklı puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ), MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturulacaktır.

PUAN TÜRLERİNİN HESAPLANMASINDA TESTLERİN AĞIRLIKLARI (%)

MSÜ-SA: Türkçe %25, Temel Matematik %35, Fen Bilimleri %30, Sosyal Bilimler %10 olacak.

MSÜ-EA: Türkçe %35, Temel Matematik %35, Fen Bilimleri %10, Sosyal Bilimler %20 olacak.

MSÜ-SÖ: Türkçe %35, Temel Matematik %20, Fen Bilimleri %10, Sosyal Bilimler %35 olacak.

MSÜ-GN: Türkçe %33, Temel Matematik %33, Fen Bilimleri %17, Sosyal Bilimler %17 olacak.

2019-MSÜ SINAV SONUÇLARI

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin sonuç internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme sonuç üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

2019 MSÜ sonuçları için tıklayınız: (Açıklanır açıklanmaz aşağıdaki “www” bağlantısından direk ulaşabilirsiniz)

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2019 MSÜ Sonuçları Açıklanıyor! 26 Nisan 2019

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!