1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019 Mühendislik Tamamlama Tercih Kılavuzu Yayımlandı
2019 Mühendislik Tamamlama Tercih Kılavuzu Yayımlandı

2019 Mühendislik Tamamlama Tercih Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM 2019 yılı Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Tercih Kılavuzunu yayımladı. Mühendislik tamamlama başvuruları ve şartlar belli oldu!

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 11 Eylül 2019 tarihi itibarıyla “Mühendislik Tamamlama: Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı” duyurusu yayımladı. Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Tercih Kılavuzunun yayımlanmasıyla 2019 yılı mühendislik tamamlama tercihleri de başladı.

2019-MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA TERCİHLERİ

2019 Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programlarına (2019-Mühendislik Tamamlama) ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar tercihlerini 11-18 Eylül 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden 18 Eylül 2019 saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir.

2019 MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA BAŞVURU TARİHLERİ

Tercih işlemleri, 11-18 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak internet aracılığıyla elektronik ortamda yapacaklardır. ÖSYM’ye gönderilecek tercih listeleri ve bu amaçla gönderilen dilekçeler işleme alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır. Tercih ve yerleştirme işlemlerinde adayların YÖKSİS’teki eğitim bilgileri esas alınacaktır.

MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA SINAV PUANLARI

2014 Sonbahar, 2015 İlkbahar-Sonbahar, 2016 İlkbahar-Sonbahar, 2017 İlkbahar-Sonbahar, 2018 İlkbaharSonbahar, 2018-ALES/2 veya 2019-ALES/1 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavlarının (ALES) herhangi birinde en az 50 ALES-SAY puanı alan teknik öğretmenlik programından mezun olan adaylar tercih yapabileceklerdir.

MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA PROGRAMLARI

Hangi teknik öğretmenlik programından mezun olan adayların hangi mühendislik programlarını tercih edebilecekleri Tablo-2’de verilmiştir. Adayların, tercihlerini sadece bu tabloda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak Tablo-1’deki mühendislik programlarından yapmaları gerekmektedir. Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2’nin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu tabloda, mezun olunan alan bulunarak hangi alanlardaki programların tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersizdir.

2019 Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Tablo-1 Tercih Edilebilecek Mühendislik Programları için TIKLAYINIZ.

Tablo-2 Mezun Olunan Teknik Öğretmenlik Programları ve Tercih Edilebilecek Mühendislik Programları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler