1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 ÖABT Sınav Günü Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Listesi
2019 ÖABT Sınav Günü Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Listesi

2019 ÖABT Sınav Günü Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Listesi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ÖABT sınav günü açık olacak nüfus müdürlükleri açıklandı. 2019-ÖABT İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri tam listesine My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM “2019-ÖABT İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri” tam listesini yayımladı. ÖSYM’nin yayımladığı ve ÖABT 2019’da açık olacak nüfus müdürlükleri tam listeye aşağıdaki “PDF” dosyasından ulaşabilirsiniz.

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı kapsamında ÖSYM tarafından yapılan “2019-ÖABT İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri” açıklaması şu şekildedir:

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 28 Temmuz 2019 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinde yer alan 2019-ÖABT başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-ÖABT Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. 

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

28 Temmuz 2019 Pazar günü 07.00- 10.00 saatleri arasında açık olacak il/ilçe nüfus müdürlükleri tam listesi için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler