1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. 2019 ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercih İşlemleri Sonuçlandı Başvurular Ne Zaman Bitiyor
2019 ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercih İşlemleri Sonuçlandı Başvurular Ne Zaman Bitiyor

2019 ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercih İşlemleri Sonuçlandı Başvurular Ne Zaman Bitiyor

ÖYP 2019 Güz dönemi Lisansüstü Eğitim kontenjanlarına tercih işlemleri sonuçlandı. Lisansüstü Eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlileri hangi tarihe kadar başvurularını yapmak zorundalar?

A+A-

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP), yüksek lisans eğitiminden başlayarak doktora bitimine kadar uzanan bir süreçtir. Bu süreç içerisinde yurtiçi ve yurtdışı dil eğitimleri ve ayrıca yüksek lisansta ve doktorada 12 ay yurtdışında eğitim olanağı bulunmaktadır.

ÖYP kapsamında 2019 Lisansüstü Eğitim Programı güz dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekleyen araştırma görevlileri başvuru işlemlerini nasıl yapacaklarını şimdiden sorgulamaya başladılar.

2019 - ÖYP Güz dönemi Lisansüstü Eğitim kontenjanlarına tercih işlemleri sonuçlandı. Bir diğer merak edilen konu ise Lisansüstü Eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlileri hangi tarihe kadar başvurularını yapmak zorundalar?

ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 30.09.2019 tarihi mesai bitimine kadar lisansüstü eğitim yapmak için yerleştirildikleri üniversitelerin ilgili enstitülerine başvurmaları gerekmektedir.

Üniversitelerin Lisansüstü tercih sonuçlarına ulaşabilmeleri için aşağıdaki yolu izlemeleri gerekmektedir. YÖKSİS >> ÖYP İşlemleri >> Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı >> ÖYP Aday İşlemleri >> Lisansüstü Tercih Sonuçları >> Dönem

Kayıt işlemlerinde adaylardan hangi belgeler istenmektedir? Kayıt için ALES sonuç belgesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Lisans transkripi, ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna atandığına dair belge istenmektedir. Kayıt işlemlerinde istenilebilecek diğer belgeler için adayların ilgili enstitülerle iletişime geçmesi gerekmektedir.

ÖYP LİSANSÜSTÜ EĞİTİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.