1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. 2019 Yaz Dönemi Öğretmenlerin Mazeret Tayini Başvuru Sayfası Açıldı
2019 Yaz Dönemi Öğretmenlerin Mazeret Tayini Başvuru Sayfası Açıldı

2019 Yaz Dönemi Öğretmenlerin Mazeret Tayini Başvuru Sayfası Açıldı

2019 Yaz dönemi kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvurusu başladı MEBBİS başvuru sayfası açıldı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2019 Yaz tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvuru sayfası MEBBİS üzerinden açıldı.

BAŞVURULAR İKİ AŞAMALI OLACAK

Başvurular takvim doğrultusunda “Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci” ile “Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci “ olmak üzere iki aşamalı olacaktır. Birinci aşamada başvuru yapmayanlar ikinci aşamada tercih başvurusunda bulunamayacaktır.

BAŞVURULAR ŞAHSEN Mİ OLACAK?

Öğretmenlerin şahsen başvuru yapmaları esas olmakla birlikte, görevli oldukları il/ilçe dışında bulunan öğretmenler, ibraz edilecek belgeleri e-posta, telefon, faks gibi uygun iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne süresi içinde ulaştırarak başvurularının onaylanmasını isteyebilecektir. Yöneticiler bu başvuruları süresi içinde elektronik ortamda onaylayarak formun çıktısını göreve başladıklarında öğretmenlere imzalattıracaktır.

BİRİNCİ AŞAMA BAŞVURULAR

Başvurular birinci aşamada sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylanacaktır.

- Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmeler,

- Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmeler,

- Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmeler,

- Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler,

- Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirmeler olmak üzere 5 farklı türde olabilecek. Aşağıdaki başvuru kılavuzundan tüm detayları başvuru yapacak öğretmenler inceleyebilirler.

Kılavuz için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler