1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 YDS/3 Soru ve Cevapları Yayımlandı
2019 YDS/3 Soru ve Cevapları Yayımlandı

2019 YDS/3 Soru ve Cevapları Yayımlandı

1 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen 2019 YDS/3 soru kitapçığı ve cevap anahtarı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yayımlandı. YDS soru ve cevapları My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi “ÖSYM” tarafından 1 Aralık 2019 Pazar günü gerçekleştirilen 2019 YDS/3 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı soru ve cevapları yayımlandı. 2019-YDS/3 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarına dair ÖSYM’den duyuru geldi.

1 Aralık 2019 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2019-YDS/3) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10'u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 02 Aralık 2019 tarihinde saat 15.15’ten itibaren ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Telif Hakkı Uyarısı: Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Bu kapsamda 2019 YDS/3 soru ve cevaplarını aşağıdaki ÖSYM bağlantısından ulaşmanız için ekledik.

YDS DEĞERLENDİRME NASIL OLACAK?

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır.

Test hazırlanmayan dillerde çeviriler, ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

2019-YDS/3 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10) için TIKLAYINIZ.

2019 YDS/3 kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler