1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2019 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımı Şartları Nelerdir
2019 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımı Şartları Nelerdir

2019 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımı Şartları Nelerdir

2019 yılında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından uzman erbaş alımları yapılmaya devam edecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı 25 bin ASAYİŞ branşlı uzman erbaş alımları bekleniyor! Uzman erbaş alımı şartları nelerdir?

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 yılı için 25 bin ASAYİŞ branşlı uzman erbaş alımları yapılacağını belirtmesinin ardından 2018/1 ve 2018/2 uzman erbaş alımlarında ASAYİŞ ve KOMANDO branşlı kadrolara alım gerçekleştirilmedi. 2019 yılı için adayların heyecanlı bekleyişleri devam ediyor.

2019 yılında Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuru şartları neler olacak? Adayların talepleri doğrultusunda yaş, terhis vb. hükümlerde değişiklik yapılacak mı? My Memur olarak güncel olarak Jandarma Uzman Erbaş Alımı başvuru şartlarını hatırlatmak istiyoruz.

2019 yılında asayiş ve komando branşlı uzman erbaş alımları için ilanların yayımlanması bekleniyor. Gelişmeler ve taleplerle ilgili olarak 2019 yılında da sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Jandarma Uzman Erbaş alımları başvuru genel şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gerekmektedir.

Uzman erbaş alımı MEZUNİYET şartı; Lojistik branşı sözleşmeli uzman erbaş için en az ortaokul veya ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak gerekmektedir. Diğer branşlar (MEBS, bot serdümeni ve dalış amiri) için en az lise veya ortaöğretim ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak gerekmektedir.

Uzman erbaş alımı YAŞ şartı; Nüfus kaydına göre 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. 1 Ocak 1992 - 01 Ocak 2000 tarihleri arasında doğanlar başvurabilir. 2018 yılında 1991 ile 1999 arası doğumlular başvurabilmişti.

Uzman erbaş alımı ASKERLİK şartı! Askerlik şartı aranmıyor. Hali hazırda askerde olan adayların başvuru yapabilmesi için Birlik Komutanlıklarında düzenlenecek Nitelik Belgesinden en az 80 puan almış olmaları gerekiyor.

Askerliğini yapanlar için 5 YIL TERHİS şartı! Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak gerekiyor.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 29 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1990 - 1 Ocak 2000 tarihleri arasında doğanlar başvurabilir.

Uzman erbaş alımı sağlık raporu şartı; Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak gerekiyor.

Uzman erbaş alımı boy-kilo şartı; En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Boy-Kilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak gerekiyor. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)

Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak gerekiyor. Diğer başvuru GENEL ve ÖZEL Şartlarına aşağıdaki kılavuzlardan ayrıca ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Jandarma 2018/1 uzman erbaş alımı başvuru şartlarının yer aldığı kılavuz için TIKLAYINIZ.

Jandarma 2018/2 uzman erbaş alımı başvuru şartlarının yer aldığı kılavuz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler