1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 2019 Yılı Sağlık Bakanlığı İl Dışı Tayin Başvurusu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım
2019 Yılı Sağlık Bakanlığı İl Dışı Tayin Başvurusu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

2019 Yılı Sağlık Bakanlığı İl Dışı Tayin Başvurusu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Sağlık bakanlığı il dışı tayin başvurusu nasıl yapılır, sağlık bakanlığı il dışı tayin son başvuru tarihi:, 2019 yılı eylül dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası sonuçları ne zaman açıklanır. Tüm cevaplar haberimizde…

A+A-

Bildiğiniz üzere 3 Eylül 2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlık Bakanlığı il dışı tayin yani 2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ilan metni, münhal kadroları ve kura takvimi yayınlandı. 1 gün sonra ise ilgili ilan metninin 5. Maddesinin b bendinde güncelleme yapıldı. Peki, Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Eylül il dışı tayini için ne yapması gerekiyor? Sizler ile bu haberimizde bunu paylaşacağız. Resimli anlatım isterseniz aşağıda bulunan bağlantıdan erişim sağlayabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI İL DIŞI TAYİN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR:

Sağlık personelleri 2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası başvurularını Personel Bilgi Sistemi yani PBS denilen sistem üzerinden online olarak gerçekleştirecekler. Tercih edecekleri yerleri münhal kadrolara göre belirleyen sağlık personelinin10 Eylül 2019 tarihine kadar başvurusunu PBS üzerinden tamamlaması gerekiyor. PBS sistemine giriş yapmak için Kura Başvuru ve Takip İşlemleri sekmesine girip, Kullanım kılavuzunu okudum sekmesini işaretleyerek, Devam etmek istiyorum butonuna tıklıyorsunuz.

Daha sonra T.C kimlik numarası ve Şifrenizi girip, 2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası bölümüne başvur diyorsunuz. Bilgileriniz kontrol edin ve tercihlerinizi girerek kesin kayıt işlemlerini tamamlayınız. Kesin kayıt sonrası 2 çıktı alıp birini imzalayıp Sağlık Bakanlığına göndermeniz gerekiyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI İL DIŞI TAYİN SON BAŞVURU TARİHİ:

Tercih edecekleri yerleri münhal kadrolara göre belirleyen sağlık personelinin 10 Eylül 2019 tarihine mesai bitimine kadar başvurusunu PBS üzerinden tamamlaması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı 3 günlük bir süre tanıyor ve başvuru formu çıktılarının ıslak imzalı evrak teslim süresi için 13 Eylül 2019 tarihine kadar süre tanıyor.

26 Eylül 2019 Perşembe günü İnceleme neticesinde başvuruları ret olan sağlık personeli isimleri PBS üzerinden ilan edilecek. 26 Eylül 2019 Perşembe – 27 Eylül 2019 Cuma Saat 18:00’e kadar ise İnceleme sonrası başvuruları ret olanların ve hizmet puanı itirazları PBS üzerinden alınacak.03 Ekim 2019 Perşembe günü itiraz sonuçları yine PBS üzerinden ilan edilecek.

2019 YILI EYLÜL DÖNEMİ İSTEĞE BAĞLI İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMA KURASI SONUÇLARI:

2019 Sağlık Bakanlığı İller Arası Tayin sonuçları yani 2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kura sonuçları 4 Ekim 2019 tarihinde açıklanacak. Daha doğrusu Kura tarihi 4 Ekim 2019 olarak belirlendi. Sağlık Bakanlığından sonuçların açıklanmasının gün içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyoruz.

RESİMLİ ANLATIM İÇİN TIKLAYINIZ

Duyuru için TIKLAYINIZ.

Takvim için TIKLAYINIZ.

Kadrolar için TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Deği

Sağlık Bakanlığı2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Deği

Sağlık Bakanlığı il dışı tayin yani 2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası başvuru nasıl yapılır sizler için resimli anlattık.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler