1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2019 Yılı Sağlık Personeli Alımları İçin Mevzuat Tamamlandı
2019 Yılı Sağlık Personeli Alımları İçin Mevzuat Tamamlandı

2019 Yılı Sağlık Personeli Alımları İçin Mevzuat Tamamlandı

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı 25 bin sağlık personeli alımı için ilk ilanını yayımlaması bekleniyor. 9 Şubat tarihli resmi gazetede Sağlık Bakanlığına ait birçok yönetmelik değişti. Yönetmeliklerin değişmesiyle sağlık personeli alımlarının da başlaması şart.

A+A-

9 Şubat 2019 tarihli resmi gazetede Sağlık Personellerini ve atama bekleyen sağlık personellerini ilgilendiren yönetmeliklerde bazı değişiklikler yapıldı. Değişikliklerin bir kısmı Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine uygun hale getirilmesi, bazıları ise diğer personellerle ilgili hüküm içeren değişiklikler.

Bilindiği üzere Sağlık Personeli atamaları için ilanları bekleyen LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS mezunları ilanların yayımlanmasına odaklanmış durumdalar. Yönetmelik değişiklikleri ve birçok mevzuat hükümlerinin de tamamlanması ile birlikte beklenen 2019 yılı Sağlık Personeli alımlarının bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz.

Yönetmelik değişikliklerine dair tüm detayları My Memur internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığında aşağıdaki yönetmeliklerde değişiklikler yapıldı.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Sağlık Personelinin Atama Usûl ve Esaslarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik.

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Sağlık Bakanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik.

Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları 4924 Sayılı Kanuna Tabi Sözleşmeli Sağlık Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliğinin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler