1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019 Yılı Sağlık ve İlahiyat Lisans Tamamlama Sonuçları Açıklandı
2019 Yılı Sağlık ve İlahiyat Lisans Tamamlama Sonuçları Açıklandı

2019 Yılı Sağlık ve İlahiyat Lisans Tamamlama Sonuçları Açıklandı

Yükseköğretim Kurulu YÖK 2019 yılı sağlık lisans tamamlama yerleştirme sonuçları ile 2019 İlahiyat Lisans Tamamlama Yerleştirme Sonuçlarını açıkladı. Sağlık lisans tamamlama ile ilahiyat lisans tamamlama sonuçları My Memur haberde.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu “YÖK” tarafından 7 Ağustos 2019 itibarıyla sağlık lisans tamamlama yerleştirme sonuçları ile ilahiyat lisans tamamlama yerleştirme sonuçları belli oldu. YÖK’ten yapılan duyuru sonucu her iki lisans tamamlama sonuçlarına aşağıdaki bağlantılardan direkt ulaşabilirsiniz.

SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMA

​2019 Sağlık Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sonuç öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız. Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri 7 -15 Ağustos (23:59) tarihleri arasında, kayıt işlemleri ise 19-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Bu süreler içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Yerleşen adaylardan önlisans öğrenimlerini yurtdışında tamamlayanların kayıt işlemleri ilgili üniversiteler tarafından alınacak olup, elektronik kayıt yapmayacaklardır. Kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir. ​

İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA

2019 İlahiyat Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sonuç öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız. Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri 7-15 Ağustos (23:59) tarihleri arasında, kayıt işlemleri ise 19-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Bu süreler içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Yerleşen adaylardan önlisans öğrenimlerini yurtdışında tamamlayanların kayıt işlemleri ilgili üniversiteler tarafından alınacak olup, elektronik kayıt yapmayacaklardır. Kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir.

2019 Sağlık Lisans Tamamlama Yerleştirme Sonuçları için TIKLAYINIZ.

2019 İlahiyat Lisans Tamamlama Yerleştirme Sonuçları için TIKLAYINIZ.

Sıça Sorulan Sorular için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler