1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 YKS Ek Tercihleri Sona Eriyor! YKS Ek Tercih Kontenjan Tam Listesi
2019 YKS Ek Tercihleri Sona Eriyor! YKS Ek Tercih Kontenjan Tam Listesi

2019 YKS Ek Tercihleri Sona Eriyor! YKS Ek Tercih Kontenjan Tam Listesi

ÖSYM tarafından 2019 yılı YKS ek tercih süresi 11 Eylül 2019 itibarıyla sona eriyor. 2019 YKS ek tercih kontenjanları ve ek tercihlerine dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

2019 YKS Ek Tercihleri Sona Eriyor! YKS Ek Tercih Kontenjan Tam Listesi

2019 YKS Ek Tercih Başvuru Son Günü! YKS Ek Tercih Kontenjanlar

ÖSYM tarafından 2019 yılı YKS ek tercih süresi 11 Eylül 2019 itibarıyla sona eriyor. 2019 YKS ek tercih kontenjanları ve ek tercihlerine dair detaylar My Memur haberde.

 

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme kılavuzu kapsamında ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden 2019 YKS ek tercihleri yarın itibarıyla sona eriyor. 2019 YKS ek tercihlerine dair detaylar şu şekildedir.

TERCİHLERDE DÜZELTME VE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR Mİ?

Evet 2019 YKS ek tercihlerinizde düzeltme veya değişiklik yapabilirsiniz. ÖSYM tarafından bu konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekildedir: Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden tercihlerinizde değişiklik/düzeltme yapabilirsiniz. Tercih işleminizi yaptıktan sonra süresi içinde ek yerleştirme ücretini yatırarak tercih işleminizi tamamlanması gerekmektedir.

EK TERCİH YERLEŞTİRME ÜCRETİ VE BAŞVURU SÜRESİ

Tercih süresi, 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasındadır. Ek yerleştirme ücreti 20,00 TL'dir. Ek yerleştirme ücreti, 12 Eylül 2019 tarihi saat 23.59’a kadar yatırılabilecektir. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

2019 YKS EK TERCİH LİSANS VE ÖNLİSANS BÖLÜMLERİ VE KURALLAR

2019-YKS merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar, ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2019-YKS merkezî yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekir.

Merkezî yerleştirmede kontenjanı dolan ve en küçük puanı oluşan ancak, yerleştirilen adaylardan birkaçının kayıt yaptırmaması nedeniyle kontenjan açığı oluşan Tablo-3’teki ön lisans programları ile Tablo 4’teki lisans programlarını, programın en küçük puanına eşit veya daha büyük puana sahip olan adaylar tercih edebilecektir.

Kontenjanı dolmayan ve en küçük puanı oluşmayan programları, ilgili yerleştirme puanı hesaplanmış tüm adaylar tercih edebileceklerdir.

2019-YKS'de özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar da ek yerleştirme için tercih yapabileceklerdir.

Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekmektedir.

2019 YKS Ek Tercih Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ.

Tablo-3. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Ön Lisans Programları İçin TIKLAYINIZ.

Tablo-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları İçin TIKLAYINIZ.

Tablo-3 ve Tablo-4'te Yer Alan Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları İçin TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler