2019 YKS Milli Sporcu Tercih Başvuruları Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında milli sporcu yerleştirme başvuruları başlatıldı. 2019 YKS milli sporcu kontenjanları My Memur haberde.

56437
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi “ÖSYM” 2019- YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri kapsamında Tercihlerin Alınması duyurusu yayımlandı. 2019 YKS milli sporcu kontenjanlarına tercihlerin nasıl ve ne zaman yapılacağını araştıran adaylar için tüm detayları My memur olarak hazırladık. 2019-YKS spor dallarında üstün başarılı olan adaylar için yükseköğretim programları kontenjan ve koşullarına aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

ÖSYM’den yapılan açıklamada 2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 24-30 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2019 YKS MİLLİ SPORCU YERLEŞTİRME BAŞVURULARI

ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 30 Eylül 2019 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Başvuruları Merkezimizce kabul edilen adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin; Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını tercih edemeyeceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2019-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar için Yükseköğretim Programları Kontenjan ve Koşulları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!