1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 YKS'de Açık Olacak İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri Tam Liste
2019 YKS'de Açık Olacak İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri Tam Liste

2019 YKS'de Açık Olacak İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri Tam Liste

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 15-16 Haziran 2019'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS günü açık tutulacak il ve ilçe nüfus müdürlükleri açıklandı.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi "ÖSYM" tarafından 2019-YKS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri yayımlandı. 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2019-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki nüfus müdürlükleri belli oldu.

Aşağıdaki “PDF” dosyasında yer alan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 15 Haziran 2019 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 16 Haziran 2019 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü veya barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

2019 YKS sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinde yer alan 2019-YKS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü veya barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir açıklaması yapıldı.

Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü veya barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-YKS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. 

T.C. Kimlik Kartını veya Nüfus cüzdanını kaybeden veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek adayların mağdur olmamaları için sınav yapılacak merkezlerdeki İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açık olacaktır.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HANGİ SAATLER ARASI AÇIK OLACAK?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 15 Haziran günü 07:00-17:00 saatleri arasında, 16 Haziran günü 07:00-15:30 saatleri arasında açık tutulacak il ve ilçe nöbetçi Nüfus Müdürlüklerinin listesine aşağıdaki “PDF” dosyasından direk ulaşabilirsiniz.

Söz konusu Nüfus Müdürlüklerine sınav günleri başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü veya barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir ve adaylar bu belgeyle sınava girebilecektir.

2019 YKS'de Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Liste İçin Tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler