1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. 2019 YLSY Burs Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! REBUS 1115 Öğrenci Yurtdışına Gönderilecek
2019 YLSY Burs Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! REBUS 1115 Öğrenci Yurtdışına Gönderilecek

2019 YLSY Burs Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! REBUS 1115 Öğrenci Yurtdışına Gönderilecek

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 YLSY burs başvuruları hakkında duyuru yayımlandı. REBUS 2019 YKSY bin 1115 burs başvuru kılavuzu ve tüm kontenjan detayları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yapılan açılanmada Yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek üzere 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna dayalı olarak Bakanlığımızca verilen burs ile (YLSY Programı) lisansüstü öğrenim görmek amacıyla yurt dışına öğrenci gönderileceği belirtildi.

Bu kapsamda 2019 YLSY kapsamında resmî burslu statüde yüksek lisans ve/veya doktora öğrenimi görmek üzere yurt dışına Bin 115 öğrenci gönderilecektir.

Yurt dışında lisansüstü öğrenim görmek üzere başvuru yapacak adaylar, başvuru işlemlerini 07-26 Ağustos 2019 tarihleri arasında Bakanlığımızın http://rebus.meb.gov.tr (REBUS - Resmî Burslu Öğrenci Sistemi ) internet adresinden "T.C. kimlik numarası, kimlik seri numarası ile yakınının (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarasını" kullanarak yapacaklardır. "REBUS YLSY Başvuru Ekranı" 07 Ağustos 2019 tarihinde adaylara açılacaktır.

Başvuru yapacak adayların, 2019 YLSY süreci ve kontenjanlara ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak için duyuru ekinde yer alan 2019 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu ile Tercih Tablosu´nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların 2019 YLSY Tercih Tablosunda yer alan "Tamamlanacak Öğrenim Seviyesinde" öğrenim görmeleri gerekmektedir. Adayların bu doğrultuda başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Ek-1: 2019 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Ek-2: 2019 YLSY Tercih Tablosu için (Tablo-1) TIKLAYINIZ.

Ek-3: 4'lük Sistemdeki Notların 100'lük Sistemdeki Karşılıkları için (Tablo-2) TIKLAYINIZ.

Ek-4: Lisans Programları ve Kodları için TIKLAYINIZ.

Etiketler : , , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler