2019-YÖKDİL Başvuruları Bugün Sona Eriyor! Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı 2019-YÖKDİL başvuruları 23 Eylül 2019 tarihinde bugün sone eriyor. Yökdil sınavı ne zaman yapılacak? Sınav sonuçları nasıl öğrenilecek.

56405
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı 2019-YÖKDİL başvuruları bugün sona eriyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve başvuruları 13 Eylül 2019 tarihinde başlayan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı yani 2019-YÖKDİL sınavı başvurusu bugün sona eriyor.

2019-YÖKDİL geç başvuru zamanı 2 Ekim 2019 olarak belirlendi 2019-YÖKDİL başvuru ücreti normal sürede ödendiği takdirde 120 TL olarak, geç başvuru zamanı ödendiği zaman ise 180 TL olarak belirlendi.

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı 2019-YÖKDİL 3 Kasım 2019 tarihinde saat 10.15 de gerçekleşecek. Sınav 3 saat yani 180 dakika sürecek.

YÖKDİL SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin Sonuç internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilecek.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme ÖSYM Sonuç internet sayfası üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılabilecek.

2019-YÖKDİL: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. geç başvuru ücreti 180 tl yazıyor kılavuzda.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!