1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019/1 EKPSS Memur Ataması Öncesi Oluşan Tüm Taban Puanlar
2019/1 EKPSS Memur Ataması Öncesi Oluşan Tüm Taban Puanlar

2019/1 EKPSS Memur Ataması Öncesi Oluşan Tüm Taban Puanlar

Kamuya 2019/2 EKPSS Engelli Kamu Personeli Alımı için geri sayım başladı. Adayların 10 bin haklı atama talepleri devam ediyor. Bakanlıktan kılavuz detayları bekleniyor. Peki son EKPSS atamasında taban puanlar kaçta kaldı? İşte EKPSS atama taban puanları.

A+A-

2019/1 EKPSS engelli kamu personeli ataması için adayları sabırsızlıkla beklemenin de ötesine geçti. En son 2018 Aralık ayında başlatılan EKPSS atamalarından bu yana henüz yeni bir EKPSS ataması gerçekleştirilemedi. EKPSS 2019/1 için adayların talepleri 10 bin olurken, Bakanlıktan net bir sayı henüz verilmedi. Geçtiğimiz aylarda 4-5 bin bandından bahsedilirken, şu sıralar 700 ile 1000 kontenjan da bahsedilse de, bunların gerçekçi ve doğruluğu yönünde olumlu düşünmüyoruz ve bu sayıların yanından bile geçilmemesi gerektiği fikrindeyiz.

Kamu kurum ve kuruluşalarının ihtiyaçları ve kontenjan açığı doğrultusunda en az 10 bin atama acilen yerine getirilmelidir. % 3 kontenjan doğrultusunda bu sayının doldurulması ve 2019/1 EKPSS'de 10 bin engelli memur alımı yapılması şarttır.

SON EKPSS ATAMA KONTENJANI

Son EKPSS ataması olan 2018/2 ile 2 bin 504 kadroya atama gerçekleştirildi. EKPSS'de 203 boş kontenjan da boş kalmıştı. 2018/2 EKPSS memur alımı sonucu en düşük EKPSS puanlarını merak eden ve araştıran adaylar için ve 2019/1 EKPSS ataması öncesi sizlere ön bilgi vermek istiyoruz. Ayrıca EKPSS puanlarının da mezuniyet değişikliği olmadığı sürece artık 4 yıl kullanılabileceği unutulmamalıdır. Bu kapsamda EKPSS taban puanları daha öncekine göre daha da büyük önem kazanmış durumdadır.

EKPSS PUAN GEÇERLİLİĞİ HANGİ DURUMDA 4 YIL OLMAZ

EKPSS puanları 4 yıl geçerliliğini mezuniyet durumu değişince iptal olmaktadır. Çünkü lise KPSS'ye giren bir aday önlisans mezunu olduğunda otomatik olarak yeni bir mezuniyetten dolayı o puanın şeklen 4 yıl geçerliliği olsa da artık geçerli olmayacaktır. Aynı şekilde Önlisans KPSS'ye giren ve yüksek bir puanı olan aday lisans mezunu olduğunda artık önlisans KPSS puanını aynı şekilde kullanamayacaktır.

SON EKPSS ATAMASINDA TABAN PUANLAR "LİSE-MYO-LİSANS"

EKPSS-2018/2 yerleştirme sonuçlarına ilişkin en büyük ve en küçük puanlar (lisans), EKPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (önlisans) ve EKPSS-2018/2 yerleştirme sonuçlarına ilişkin en büyük ve en küçük puanlar (ortaöğretim) için belli olmuştu.

EKPSS LİSANS:

EKPSS 2018/2’de lisans alanında en düşük puanla yapılan atama: Diyanet İşleri Başkanlığı’na müezzin-kayyım alımı gerçekleştirildi. EKPSS ataması sonucu oluşan atama puanı ise 56,35409 olarak gerçekleştirildi.

EKPSS ÖNLİSANS:

EKPSS 2018/2’de önlisans alanında en düşük puanla yapılan atama: Diyanet İşleri Başkanlığı’na Kuran Kursu Öğreticisi Alımı Yapıldı. EKPSS ataması sonucu oluşan atama puanı ise 57,97835 olarak gerçekleştirildi.

EKPSS ORTAÖĞRETİM:

EKPSS 2018/2’de lise alanında en düşük puanla yapılan atama: Diyanet İşleri Başkanlığı’na müezzin-kayyım alımı gerçekleştirdi. EKPSS ataması sonucu oluşan atama puanı ise 68,71510 olarak gerçekleştirildi.

EKPSS-2018/2 yerleştirme sonuçlarına ilişkin en büyük ve en küçük puanlar (Lisans) için TIKLAYINIZ.

EKPSS-2018/2 yerleştirme sonuçlarına ilişkin en büyük ve en küçük puanlar (Ön Lisans) için TIKLAYINIZ.

EKPSS-2018/2 yerleştirme sonuçlarına ilişkin en büyük ve en küçük Puanlar (Ortaöğretim) için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler