1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. 2019/1 KPSS Memur Alımı Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor! 1014 Kadro Var
2019/1 KPSS Memur Alımı Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor! 1014 Kadro Var

2019/1 KPSS Memur Alımı Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor! 1014 Kadro Var

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/1 tercih kılavuzu kapsamında geçtiğimiz hafta başlayan lise, önlisans ve lisans mezunu 1014 memur alımı için başvurular bu hafta itibarıyla sona erecek. Memur alımı başvuru detayları My Memur haberde.

A+A-

Lise mezunu 130 kadrolu memur alımı, önlisans mezunu 254 kadrolu memur alımı ile lisans mezunu 630 kadrolu memur alımı için başvurular ÖSYM’de başlamasının ardından KPSS 2019/1 merkezi atama için 1014 memur alımı başvuruları 18 Temmuz 2019 tarihi 23.59 itibarıyla sona erecek. My Memur olarak kurumlar bazında da sizlere gerekli açıklama ve haberlerimizi yaparak bilgilendirmiştik.

2019/1 KPSS merkezi ataması için başvuru yapacak olan adayların KPSS tercih kılavuzunda yer alan hususlara, nitelik kodlarına, genel şartların yanı sıra özel şartlara bilhassa dikkat etmesi gerekmektedir.

1014 KADROYA MEMUR ALIMI KPSS ŞARTI

2019/1 KPSS memur alımına başvuru yapacak adayların tercih yapabilmeleri 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekmektedir.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

2019/1 KPSS ÖDEME SON TARİHİ

Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 19 Temmuz 2019 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 19 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2019/1 KPSS BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen kadro veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için;

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak,

Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı veya bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.

Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için;

Görevini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak,

Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için; Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekmektedir. KPSS tercih kılavuzunun özellikle incelenmesi gerekmekte ve tüm hususlara dikkat etmek şarttır:

2019/1 KPSS Başvuru Kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler