1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2019/3. Dönem 8000 Bekçi Alımı Başvuru Şartları! Yeni Bekçi Alımı Başvuruları Bekleniyor
2019/3. Dönem 8000 Bekçi Alımı Başvuru Şartları! Yeni Bekçi Alımı Başvuruları Bekleniyor

2019/3. Dönem 8000 Bekçi Alımı Başvuru Şartları! Yeni Bekçi Alımı Başvuruları Bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2019/3. Dönem çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Başvurmak İsteyen Adaylarda Aranan Şartlar nelerdir? Polis Akademisinde başvuru ilanı ve kontenjanlar ne zaman yayımlanacak. Bekçi alımı ikametgah şartına dikkat!

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 2019/1 ve 2019/2 dönem 8 bin 187 bekçi alımı için başvuru ilanları yayımlanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yeni 8 bin kadro daha açıklamasının ardından adaylar 2019/3 8 bin bekçi alımı ilanına odaklandı. Bekçi alımı şartları nelerdir? Bekçi alımlarında ikametgah şartı iki farklı şekilde uygulandı.

2019/3. DÖNEM 8000 BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

İKAMETGAH FARKINA DİKKAT!

Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak (2019/1. Dönem 81 İl’e 8 bin bekçi alımı için ikametgah şartıydı.),

Başvuru yaptığı İLÇE sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak (2019/2. Dönem Ankara ve İstanbul illerine 8 bin bekçi alımı için ikametgah şartıydı.)

Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18 Mart 2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18 Mart 1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak, (Yeni ilanda başvuru tarihlerine göre tarihler güncellenecektir.)

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gerekmektedir.

8 bin bekçi alımı yeni ilanı ile ilgili, başvuruları ve tarihlerine dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanacaktır. My Memur olarak tüm detayları takip etmekteyiz. Adayların taleplerini ve başvurular öncesi tüm sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
İlgili Haberler