1. YAZARLAR

  2. Demet Gül

  3. 2019’un Lafı Gelmişken
Demet Gül

Demet Gül

2019’un Lafı Gelmişken

A+A-

2018 bitti bitiyor..Koskoca bir yılı geride bırakmamıza günler kaldı.. Tam 365 gün söylerken bile ağızdan dolu dolu çıkıyor..Ne güzel anlar ,ne acılar,ne düğünler ne vedalar yaşandı bu yılda..Kimisi katıla katıla gülmekten ,kimisi katlanamayacağı acıları heybesine yükleyerek bitirdi bu kocaman yılı. Ne çok acıdır ki kimisi bitiremedi..Acısını sevdiklerinin yüreklerine  tek tek pay ederek sessizce ayrıldı yanımızdan..Aşık Veysel’in dediği gibi ‘taş olsam yandım idi toprak oldum da dayandım’ diyor..Biz mi zaman geçiriyoruz zaman mı bizi eleğinden geçiriyor o da bir muamma…

Gel gelelim ki yıl 2019.. Ve biz yaşıyoruz..Koskocaman bir yıl var önümüzde..Sağlığımızın bizimle tüm vücut  hali olduktan sonra yaşayıp göreceğiz..Burada önemli olan şey ince bir konu  aslında ne kadar yaşadığımız değil nasıl yaşadığımızdır olay..Bence burada bi duralım..

Ayşe 18 yaşında,elif 30,Mehmet amca 50,hasan dede 80,hayat bir rakamdan ibaret değil..Hayat içimize doldurduğumuz olumlamalar,öğrendiklerimiz. Bir insana dokunduklarımız, bazen dokunamadıklarımız..Kaç yaşımızda olursak olalım yeni bir yıl var önümüzde bunu yayalım önümüze..Bu yıl bizim gençliğimiz olsun..31 aralık 2018’de başlayalım yazmaya..Bir kalem bir de kendi kalbimiz kadar temiz bembeyaz bir kağıt alalım elimize.. O kağıda kocaman yazalım 2019 yılından istediklerimiz..Sağlık..mutluluk..huzur..Hemen kestirip atmayalım..İnce ince, uzun uzun ayları günleri düşüne düşüne yazalım..

Mesela dünya klasiklerinden merak ettiğimiz bir kitabı okumak,yeni koltuk takımı almak,hiç gitmediğimiz bir yerin yurt içi,yurtdışı planını yapmak,çocuğumuzu bir kursa yazdırmak,hedef  kiloya düşmek,düşünelim..gülümseyelim,,gülümsedikçe yazalım..Mesela arkadaşlarla değişik bir mekana gitmek,şu sınava girmek kendime şu kadar puan hediye gibi, gibi..Yaşamın,hayatın ,yılların elbet bir sonu var ama hayal etmenin ,istemenin hiç bir sınırı ,sonu yok..2018 yılında yazalım 2019 yılında keyifle uygulayalım inşallah..Mutlu Yıllar..

Bu yazı toplam 17208 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.