2020 KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM’nin belirlediği akademik takvime göre 2020 KPSS tercihleri bugün 23.59’da bitecek.

65993

Tercih işlemlerinin de yapılmasıyla birlikte adaylar, tercih sonuçlarını merak etmeye başladı. 23 Temmuz’da başlayan KPSS tercihleri bugün gece yarısı itibariyle sonlanıyor. Peki sonuçlar ne zaman belli olacak?

KPSS Tercihleri Nereden Yapılacak?

KPSS sınavı ardından 23 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında belirlenen tercih süresinin sonuna gelindi. Hala tercih yapmayan ama yapmak isteyen adayların, bu gece 23.59’a kadar, ÖSYM sitesi üzerinden tercihlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Tercih süresinde uzatmaya gidilmeyeceği için bu gece sonuna kadar tercih yapmayan adaylar, değerlendirmeye giremeyecekler. https://ais.osym.gov.tr adresinden online olarak tercih işlemleri gerçekleştirilebilirken, adayın bu siteye TC ve şifresi ile giriş yaparak tercih yapması bekleniyor. Adayların tercihlerini yaparken Tercih Kılavuzunu detayları ile incelemesi gerekiyor.

KPSS Sınavı Ne Zaman Açıklanacak?

2020 KPSS için ÖSYM tarafından açıklanan net bir açıklamada daha gelmedi. Adaylar ise sonuçları fazlasıyla merak ettiğinden araştırmalara başladı. Geçen yıl yapılan KPSS tercihlerine bakılarak aşağı yukarı bir tarih belirlemek ise mümkündür. Geçen yıl KPSS tercih işlemleri 18 temmuz gecesi sonlanmıştı ve tercih sonuçları ÖSYM tarafından on gün sonra yani 28 temmuzda açıklanmıştı. Geçen seneye bakılarak ÖSYM tercih sonuçlarının bu yıl, 14 Ağustos 2020 tarihinde açıklanması bekleniyor.

 

Exit mobile version