1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 2020 LGS 8. Sınıf İngilizce Konu ve Kazanımlar! İngilizce 1. Dönem LGS’de Çıkacak Konular ve Müfredat
2020 LGS 8. Sınıf İngilizce Konu ve Kazanımlar! İngilizce 1. Dönem LGS’de Çıkacak Konular ve Müfredat

2020 LGS 8. Sınıf İngilizce Konu ve Kazanımlar! İngilizce 1. Dönem LGS’de Çıkacak Konular ve Müfredat

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 LGS’de çıkacak tüm konu ve kazanımları yayımladı. Bu haberimizde 2020 LGS Fen Bilimleri dersi konu ve tüm kazanımları hazırladık. 8. Sınıf İngilizce kazanım ve açıklamaları ile tüm Detaylar My Memur haberde.

A+A-

31 Mart 2020 tarihi itibarıyla merkezi sınav kapsamında 2020 LGS’de çıkacak tüm derslerin konu ve kazanımları yayımlandı. My Memur olarak bu haberimizde 8. Sınıf İNGİLİZCE dersi 1. Dönem tüm konu ve kazanımları hazırladık.

8. SINIF İNGİLİZCE ÖĞRETİM PROGRAMI

8. Sınıf Öğretim Programı, Avrupa Dilleri için Ortak Başvuru Metni’nde belirlenen düzeylerden A2 (Temel Düzey Kullanıcı/Ara veya Temel Gereksinim) düzeyine denk gelmektedir. Bu yaş grubundaki öğrencilerde öncelikli olarak geliştirilmesi beklenen beceriler dinleme ve konuşma, ikincil olarak okuma ve yazmadır. 8. Sınıf Öğretim Programı’nın genel öğrenme hedeflerini,

7. Sınıf Öğretim Programı’nda olduğu gibi, Avrupa Dilleri için Ortak Başvuru Metni’nin A2 düzeyi için bütüncül basamakta belirlediği genel kazanımlar oluşturmaktadır. Bu noktadan hareketle 8. Sınıf İngilizce Öğretim Programı’nın tamamlanması hâlinde öğrencilerin ulaşması beklenen kazanımlar, dinleme-anlama, sözlü etkileşim, sözlü anlatım, okuma-anlama, yazma becerileri aşağıda verilen çerçeve Program’da belirtilmiştir.

6’ncı sınıfın ikinci dönemi itibariyle dört beceriyi de birleştiren Öğretim Programı’nda 8’inci sınıfla beraber özellikle yazma becerisi açısından tümce düzeyinin ötesinde ve farklı amaçlara yönelik çeşitli türlerde metin yazma etkinlikleri de ön plana çıkmıştır, işlev ve iletişim odaklı izlencelerin gereklerine uygun bir biçimde, gerçekleştirilmesi hedeflenen iletişimsel işlevler ve sözcükler/sözcük öbekleri bir konu bütünlüğü içinde belirlenmiş ve bağlamsal olarak sunulmuştur.

Öğrencilerin dil üretimlerine zemin oluşturacak zenginlikte ve miktarda girdi sağlayabilen ve buna paralel olarak seçilmiş belirli etkinlik ve görevlerle mevcut dil becerilerini geliştirebilen bir program hazırlanmıştır. Program’ın içeriği belirlenirken çocukluktan yetişkinliğe geçişin ilk aşamasını yaşayan bu yaş grubu çocukların gelişim özellikleri öncelikli olarak göz önünde bulundurulmuştur.

8. Sınıf Öğretim Programı’nda ele alınan tema/konular; arkadaşlık, gençlik, yemek pişirme, telefonda görüşme, internet, macera, turizm, ev işleri, bilim ve doğal afetler olarak belirlenmiştir, iletişimsel işlevler ise; kabul etme-reddetme, özür dileme, tercih belirtme, deneyimleri ifade etme, mazeret sunma, tahminde bulunma ve bir işin yapılma sürecini ifade etme olarak sıralanabilir.

Temel Düzey Kullanıcı Ara veya Temel Gereksinim Düzeyi (A2) Ortak Yeti Açıklamaları

Öğrenciler basit ifadeleri ve iletişimsel anlamda elzem olan alanlarda (sözgelimi yalın ve kişisel bilgiler, aile bilgileri, alışveriş, yakın çevre ve iş) sıklıkla kullanılan ifadeleri anlayabilir. Bilindik ve alışılagelen konular hakkında yalın ve basit bilgi alışverişini gerektiren kolay ve yaygın etkinlikler yoluyla iletişim kurabilir. Eğitimini, yakın çevresini basit yollardan betimleyebilir ve temel gereksinimlerine denk düşen konuları anlatabilir.a1-008.jpga2-005.jpga3-004.jpga4-002.jpga5.jpg

 

Konu ve Kazanımlar ve Açıklamaları TAM METNİ için TIKLAYINIZ.

60044.jpg

60044.jpg

60047.jpg

60044.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler