1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 2020 LGS'ye Hazırlık İçin Beceri Temelli Sorular Yayımladı! 5-6-7 Sınıflar
2020 LGS'ye Hazırlık İçin Beceri Temelli Sorular Yayımladı! 5-6-7 Sınıflar

2020 LGS'ye Hazırlık İçin Beceri Temelli Sorular Yayımladı! 5-6-7 Sınıflar

2019 - 2020 Eğitim-Öğretim yılında 5, 6, ve 7. sınıf düzeylerindeki öğrenciler için beceri temelli sorular MEB'de yayımlandı. 2020 yılı LGS'ye hazırlığı da kapsayan sorular için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Ortaokulların 5. Sınıflarını, 6. Sınıflarını ve 7. Sınıflarını kapsayan BECERİ TEMELLİ SORULAR ÖDSGM internet sitesinde yayımlandı. Beceri Temelli Sorular olarak adlandırılan ve 2020 LGS için de bir nevi hazırlığı içeren 6 farklı dersten sorular ve cevap anahtarları yayımlandı.

Türkçe,

Matematik,

Fen Bilimleri,

Sosyal Bilgiler,

İngilizce,

Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi dersleri için ilk ünitelerden olmak üzere beceri temelli sorular yayımlandı. İngilizce dersi için ilk dört üniteden sorular ve cevap anahtarları yer alırken diğer derslerden ilk üç ünitenin soru ve cevapları yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ÖDSGM internet sitesinden Destekleme ve Yetiştirme Kursları için, e-kurslar için de ayrıca tüm sınıflar bazında birçok materyal yer almaktadır. 2019-2020 yılı için de geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bu yıl da gerek Liselere Giriş Sınavı LGS için örnek sorular gerekse bu yıl ilk defa uygulanan ve 5,6,7. Sınıfları kapsayan Beceri Temelli Sorular düzenli olarak yayımlanacaktır.

2020 LGS ÖRNEK SORULARI

Geçtiğimiz yıl Ekim ayı itibarıyla yayımlanan LGS için örnek sorular da yakında yayımlanacaktır. My Memur olarak Liselere Giriş Sınavı LGS için hazırlanan öğrencilere bu sorular yayımlandığında bilgilendirme tekrar ve düzenli olarak yapacağız. Destekleme kursları için yayımlanacak soruları haberlerimizden ayrıca takip edebilirsiniz. Ayrıca DYK kurs sürelerine dair detaylar da şu şekildedir:

2019-2020 YILI DYK KURS SÜRELERİ

Kurslar yıllık ve yaz dönemi olarak planlanır. Yıllık planlanan kursların eylül ayının son haftasında, yaz dönemi kurslarının ise temmuz ayının ilk haftasında başlatılması esastır. Yıllık açılan kurslar ders yılı sonuna kadar devam eder.

Kursların başlangıç ve bitiş tarihleri iş takviminde belirtildiği şekilde uygulanır. Yaz dönemi kursları, iş takviminde belirtilen tarih aralığına bağlı kalmak şartıyla kurs merkezleri tarafından başlangıç ve bitiş tarihi belirlenerek açılabilir.

Kurslar, ders saatleri dışında saat 22:00’a kadar yapılabilir ve ihtiyaç duyulması hâlinde cumartesi, pazar günleri ile yarıyıl tatilinde de devam edebilir. Kurslarda bir ders saatinin süresi 40 dakikadır.

5. sınıf beceri temelli sorular için TIKLAYINIZ.

6. sınıf beceri temelli sorular için TIKLAYINIZ.

7. sınıf i beceri temelli sorular için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler