1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2020 MEB EKYS Soru ve Cevapları Yayımlandı
2020 MEB EKYS Soru ve Cevapları Yayımlandı

2020 MEB EKYS Soru ve Cevapları Yayımlandı

ÖSYM, 2020 yılı Milli Eğitim Bakanlığı MEB eğtim kurumlarına yönetici sınavı sonuçlarını açıklamasının ardından soru ve cevapları da yayımladı. MEB EKYS soru ve cevapları My Memur haberde.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2020 yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı 2020 MEB-EKYS sınav sonuçlarının bugün açıklanmasının ardından soru ve cevaplara dair duyuruyu da yayımlandı. 2020 EKYS soru ve cevaplarına ÖSYM’nin internet sitesine bağlantı verdiğimiz aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz. ÖSYM’den yapılan açıklama ve diğer detaylar şu şekildedir:

2020-MEB-EKYS Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

15 Mart 2020 tarihinde uygulanan 2020 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi “AİS” https://ais.osym.gov.tr internet adresinden Nisan 2020 tarihinde saat 16.00'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi “AİS” https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. 

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır açıklaması da yapıldı.

2020 MEB-EKYS Soru ve cevaplar için TIKLAYINIZ.

60293.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler