1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. 2020 Merkezi Yönetim Bütçe Görüşme Takvimi Belli Oldu
2020 Merkezi Yönetim Bütçe Görüşme Takvimi Belli Oldu

2020 Merkezi Yönetim Bütçe Görüşme Takvimi Belli Oldu

2020 yılı merkezi yönetim bütçe görüşmeleri başlıyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından merkezi yönetim bütçe görüşme takvimi açıklandı.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından, 2020 yılı merkezi yönetim bütçe görüşme takvimi açıklandı. Başkanlığın internet adresinden yapılan duyuruda bütçe görüşme takvimine tablo halinde yer verildi. Takvimde kamu kurum ve kuruluşlarına ait bütçe görüşmelerinin hangi tarih ve hangi saat aralığında yapılacağı bilgisi yer alıyor.

Bilindiği üzere merkezi yönetim bütçe kanunu teklifini Cumhurbaşkanlığı hazırlıyor. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı, kamu idareleri arasında koordinasyonu sağlıyor. Mevzuata göre orta vadeli program ve orta vadeli plan Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanacak. Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifinin TBMM'ye Sunulması ise 17 Ekim tarihine kadar tamamlanacak.

2020 bütçe görüşme takvimine göre görüşmeler 31 Temmuz 2019 tarihinde başlıyor. 6 Eylül’de tamamlanacak görüşmelerde ilk günlerde üniversite bütçeleri yoğunlukta olacak. 20 Ağustos’ta Milli Savunma Bakanlığı, 22 Ağustos’ta Gençlik ve Spor Bakanlığı, 23 Ağustos’ta Emniyet Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı bütçe görüşmeleri yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 bütçe görüşmeleri 26 Ağustos 2019, Sağlık Bakanlığı için görüşmeler ise 29 Ağustos tarihinde yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı görüşmeleri 3 Eylül, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçe görüşmeleri 4 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. 6 Eylül’de Ticaret Bakanlığı görüşmeleri ile süreç son bulacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler