2020 ÖSYM Üniversite Taban Puanları Açıklandı mı?

Büyük bir heyecan ve maratonun ardından YKS sonuçlarının açıklanması ile birlikte üniversite taban puanları yoğun bir ilgi görmeye başladı.

65580
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM’den öğrenilen puanlar ile beraber YKS tercihleri için de planlamalar yapılmaya başlandı. Tercih sürecinin de yarattığı heyecan çerçevesinde adayların istedikleri bölüme girebilmeleri adına taban ve tavan puanları inceleme istekleri arttı. 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans programlarına tercih yapacak olan öğrenciler, bu noktada büyük bir öneme sahip durumda. Üniversite taban puanlarının açıklanıp açıklanmadığını merak eden öğrenciler de çeşitli araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Taban Puanlar Açıklandı mı?

Üniversite sonuçlarının ardından taban puanlar için beklentiler devam ederken, henüz YKS sonrasında taban puanları resmi bir netliğe kavuşmadı. Ağustos ayı içerisinde başlayacak olan tercih dönemleri çerçevesinde 2019 yılı lisans ve ön lisans puanları da detaylı bir şekilde inceleniyor. Birbirlerine yakın seviyelerde seyretmesi beklenen taban ve tavan puanlar çerçevesinde, üniversitelerin puan limitleri büyük bir merakla bekleniyor.

YÖK’ten YKS Sonrası için Açıklama

YKS sınavının ve puanlarının açıklanmasının ardından, Yüksek Öğretim Kurulu açıklama yaparak kontenjanlar hakkında bilgilendirmeler yaptı. Bu bağlamda örgün eğitim programları için toplamda 835 bin 383 kontenjanın belirlendiği bildirildi. Tıp programı için 16 bin 448, hukuk için 16 bin 327, mühendislik için ise 71 bin 244 kişilik kontenjan açılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0