2020 Yılı Engelli 750 Öğretmen Alımı Sonucu Boş Kalan Kontenjanlar

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2020 yılı engelli öğretmen ataması sonucu 750 kadrodan 729’una atama yapıldı. Engelli Öğretmen ataması sonucu oluşan boş kontenjanlar ve tüm detaylar My Memur haberde.

58906
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2020 yılı engelli 750 öğretmen atama başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından tüm branşlar bazında taban puanları da açıklandı. Branşlar bazında 5 engelli öğretmen branşından 21 kadroya atama yapılmadı. Şu an itibarıyla 21 engelli öğretmen atama kontenjanı için atama yapmasını talep eden adaylar önümüzdeki süreçte boş kaln kontenjanların doldurulmasını talep ediyor. My Memur olarak süreci takip etmekteyiz.

– Fizik öğretmenliği,

– İ.H.L. Meslek Dersleri öğretmenliği,

– Matematik öğretmenliği,

– Motorlu Araçlar Teknolojisi öğretmenliği,

– Sosyal Bilgiler öğretmenliği branşlarında 21 kadro boş kaldı. İşte boş kalan kontenjanların branşlara göre dağılımı.

2020 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI SONUCU BOŞ KONTENJANLAR       

Fizik öğretmenliğinde 20 atama kadrosuna 19 atama yapıldı 1 kadro boş kaldı.

İ.H.L. Meslek Dersleri öğretmenliğinde 5 atama kadrosuna 4 atama yapıldı1 kadro boş kaldı.

Matematik öğretmenliğinde 49 atama kadrosuna 39 atama yapıldı 10 kadro boş kaldı.

Motorlu Araçlar Teknolojisi öğretmenliğinde 5 atama kadrosuna 4 atama yapıldı 1 kadro boş kaldı.

Sosyal Bilgiler öğretmenliğinde 97 atama kadrosuna 89 atama yapıldı 8 kadro boş kaldı.

Toplam 750 engelli öğretmen alımında 729 kadroya atama yapıldı. Kalan 21 kontenjan için Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından ilerleyen süreçte atama yapılınca “My Memur” olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak,

2. Türk vatandaşı olmak, (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı  olma şartı aranmayacaktır.)

3. 2016 veya 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından [EKPSS (Lisans Düzeyi)] 50 ve daha üzeri puan almış olmak, (Her iki sınava giren adaylar açısından daha yüksek olan EKPSS sonucuna göre işlem yapılacaktır.)

4. Lisans mezuniyetinin, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararına uygun olmak,

5. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, yükseköğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

6. Atama işlemi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararında “Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan / açılacak olan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlama şartına bağlı olanlar bakımından Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olmak,

7. Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,

8. Öğretmenliğe daha önce atandığı hâlde görevine başlamamış olanlar bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla atama tarihinden itibaren 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak,

9. Sağlık nedeniyle görevine son verilenler hariç olmak üzere, adaylık dönemi içinde görevine son verilenler bakımından, görevden ayrıldıkları tarih ile başvurunun son günü itibarıyla 3 (üç) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak şartları aranacaktır.

10. Halen Bakanlığımız veya diğer kamu kurumlarında öğretmen ünvanlı kadrolarda çalışmakta olanlar, 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin birinci fıkrası gereği bu duyuru kapsamında başvuruda bulunamayacaktır.

11. 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde EKPSS sonucuna göre herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar bu duyuru kapsamında yapılacak yerleştirmelere geçerliliği devam eden aynı eğitim düzeyine ait EKPSS puanı ile başvuru yapamayacaktır.

58905.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 1 sene önce

  Kalan kontenjanlar için yeniden tercih alınmalıdır lütfen yardımcı olun lütfen…

 2. 1 sene önce

  Puanım yüksek olmasına rağmen din kültürnden tercih yaptım atanamadim fakat ihl meslek dersleri 58 puanla kapattı lütfen yardımcı olun tercihler yeniden alınsın yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim sağolun.

2 Yorum

 1. 1 sene önce

  Puanım yüksek olmasına rağmen din kültürnden tercih yaptım atanamadim fakat ihl meslek dersleri 58 puanla kapattı lütfen yardımcı olun tercihler yeniden alınsın yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim sağolun.

 2. 1 sene önce

  Kalan kontenjanlar için yeniden tercih alınmalıdır lütfen yardımcı olun lütfen…

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!