1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2020 Yılı Umre Kayıtları Başladı! Ramazan ve Şevval Umre Kayıtları
2020 Yılı Umre Kayıtları Başladı! Ramazan ve Şevval Umre Kayıtları

2020 Yılı Umre Kayıtları Başladı! Ramazan ve Şevval Umre Kayıtları

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB tarafından “2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Turlarına Kayıt” duyurusu yapıldı. Diyanet 2020 Umre kayıtları ve detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

T.C. Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı “DİB” Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Turlarına Kayıtlar Başlamıştır” duyurusu yapıldı. 2020 UMRE turlarına dair tüm detayları ve kayıtları araştıran vatandaşlarımız için “My Memur” olarak bu haberimizde tüm bilgileri hazırladık.

DİYANET 2020 UMRE KAYITLARI

​Yarım asra yakın tecrübe ve bilgi birikiminden hareketle düzenlediği hac ve umre organizasyonları ile vatandaşlarımızın hayatında yeni ufukların açılmasına vesile olan Başkanlığı, 2020 yılı Ramazan ve Şevval ayı umre programlarıyla tecrübesini hizmet kalitesine yansıtarak, sunduğu hizmetlerle vatandaşlarımızın güven ve teveccühlerini kazanmaya devam etmektedir.

Kutsal yolculukta huzur, güven, liyakat, usulüne uygun ibadet ve emanet gibi prensipleri kendisine şiar edinen Başkanlığımız yine aynı duygularla dini hayatımızda müstesna bir yeri olan Ramazan-ı Şerif ayında ve Şevval ayında sizleri kutsal mekanlarda Kabe-i Muazzama ve Mescid-i Nebevi ile buluşturmaya hazırdır.

Bu manevi hazdan hissedar olmak isteyenleri Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün 2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Programına katılmaya davet ediyoruz açıklamasına yer verildi.

2020 UMRE MÜRACAAT İŞLEMLERİ

Başkanlık 2020 Ramazan ve Şevval umre organizasyonuna katılmak isteyenler; İlan edilen konaklama türlerinden birini seçip bu türe ait “Banka Kodu” ile “Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası ve PTT” şubelerinden birinde, ücreti kurumsal umre hesabına peşin olarak yatırabilecektir.

Umrecilerimiz, ücretlerini yatırdıktan sonra herhangi bir müftülüğe müracaat ederek veya www.hac.gov.tr adresinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

Kayıt yapıldıktan sonra müftülükten alacağı Umre Kayıt Formunu iki (2) nüsha halinde doldurarak bir nüshasını aşağıdaki belgelerle birlikte müftülüğe teslim edecektir.

1. Geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport,

2. Eşiyle birlikte gidecek olan 45 yaşından küçük kadınlardan; evlenme cüzdanı fotokopisi,

3. 45 yaşından küçük kadınlardan ve 18 yaşından küçük erkeklerden (kendilerine Suudi Arabistan Konsolosluğundan vize alabilmek için);

a) Birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan; vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı ve evli ise eşinden alacağı muvafakatname,

b) Birinci derece olmayan akrabaları ile gideceklerden; müftülüklerden temin edecekleri örneğe uygun olarak, noterden alınacak muvafakatname ve taahhütname.

Not: Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte, il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Menengokok (Menenjit) aşısını yaptıracak ve alacağı aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

2020 Ramazan ve Şevval Umre Broşürü ve Kılavuz için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler