2021 Yılı Gelmeden Borçlanmak Daha Karlı!

Yeni asgari ücret pek çok hesaplamayı değiştirecek. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödenecek prim miktarları, doğum ve askerlik gibi birçok faktör bulunmakta.

2021 Yılı Gelmeden Borçlanmak Daha Karlı!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilik hesabı önemli olanlar için borçlanmaya 1 Ocak itibari ile başlamalarında fayda bulunmakta.

Bilal Emin Turan’a göre hizmet borçları prim sayısını artıyor fakat ilk sigortalı olunan tarihi de geriye doğru çekiyor. Prim sayısı artarken, emekliliğin erken olmasını sağlayabiliyor. Milyonların eksik primlerini kapatmak için ellerinde fırsat var.

Tabiî ki borçlanmanın da bir karşılığı var. Yılsonuna doğru son borçlandırmalarını yapanlar günlük asgarisi 31.39 tl ödeyecek. En yüksek ödeme ise 204 liradır. Sonuç olarak asgari ücret Sgk priminin tutarını belirliyor. 2021 asgari ücretinin toplantıları bugün başlıyor. Geçmiş yıllarda da olduğu gibi enflasyonun etkisiyle ortalama %12 ile %15 arası zam bekleniyor.

Belirlenen zam oranı borçlanma maliyetini de arttıracak. Sene sonuna gelmişken ayın son günlerinde yapılan borçlanmalar 2021’de yapılacak borçlanmalardan daha avantajlı olduğu aşikâr.

Kadınlar için durum doğumdan sonraki boşta geçen sürelerini ödeyebilmeleri. Fakat öğrenci sürecinde geçirdiği çıraklık ve stajının sigortası işe girmeden öncesindeki doğan çocukları için de borçlanma yapabiliyorlar.

Borçlanma yapma isteyen emeklilik adaylarındaki diğer konu ise askerlik borçlanması yapmak isteyenlerdir. Emekli adayı bu süreç için günlük 31.39 tl ile yılsonuna kadar 11.301 lira ödeyerek bir yıllık primini tamamlayabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!