1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 21 Bakanlığa Sadece 144 Memur Atama Kontenjanı Verildi
21 Bakanlığa Sadece 144 Memur Atama Kontenjanı Verildi

21 Bakanlığa Sadece 144 Memur Atama Kontenjanı Verildi

Devlet Personel Başkanlığı kamu kurum ve kuruluşları için merkezi atama kontenjanlarını açıkladı. Toplam 9 bin kontenjandan sadece 650’si açıklandı. 5 bin kurumlar için 4 bin de üniversiteler için bulunuyor. 21 Bakanlık ancak 144 kontenjan alabildi. İşte

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2018 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu gereğince açıktan atama ve nakil sayılarının kamu idare kurum ve kuruluşlara dağılımı açıklandı. 333 kontenjan 111 üniversiteye verildi. Her üniversite 3 memur atama kontenjanı aldı.

83 kamu kurum ve kuruluşu için de toplam 317 kontenjan açıklanmış bulunuyor. 2017 yılında olduğu gibi DPB, zaman zaman kontenjan dağılımlarını açıklamakta ve kurumların talepleri doğrultusunda memur atama kontenjanlarını bildirmektedir. 20 Şubat 2018 tarihli memur atama kontenjanları için 21 Bakanlık ancak 144 memur atama kontenjanı alabildi.

Adalet Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları için 12, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları için 12, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları için 12 kontenjan alırken diğer Bakanlıkların detayları da şu şekildedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için 6, Avrupa Birliği Bakanlığı için 6, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için 6, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı için 6, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için 6, Dışişleri Bakanlığı için 6, Ekonomi Bakanlığı için 6, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı için 6, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı için 6, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı için 6 kontenjan verildi.

İçişleri Bakanlığı için 6, Kalkınma Bakanlığı için 6, Kültür ve Turizm Bakanlığı için 6, Maliye Bakanlığı için 6, Milli Eğitim Bakanlığı için 6, Milli Savunma Bakanlığı için 6, Orman ve Su İşleri Bakanlığı için 6, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı için 6’şar adet memur atama kontenjanı belirlendi.

2018 yılı da KPSS adayları için zorlu geçecek! 2018 yılı 5000 memur atama kontenjanının tamamı açıklandığında Bakanlıklar için bu sayı artacaktır fakat artış ciddi bir sayıda değil, toplam kontenjanla orantılı olacak şekildedir. Yani 2018 yılı, 2017 yılında olduğu gibi KPSS adaylarını kadrolu memur alımı konusunda pek memnun etmeyecektir. Kontenjanların tamamı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler