1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 21. Dönem POMEM Sonuçlandı Sıra PÖH Alımında
21. Dönem POMEM Sonuçlandı Sıra PÖH Alımında

21. Dönem POMEM Sonuçlandı Sıra PÖH Alımında

Polis Akademisi Başkanlığı 21. Dönem POMEM kapsamında 13 bin lisans ve önlisans mezunu polis alımı sonuçlarını açıkladı. 22. Dönem Özel Harekat Polisi PÖH alımı için sürecin başlatılması isteniyor. PÖH için erkek ve kadın adaylar ilanı bekliyor!

A+A-

Önlisans polis alımı asil adayların tamamı açıklandı. Fakat lisans mezunu 13 bin polis adayında sadece 9 Bin 218 polis memur adayı açıklandı. Asil listede yer alan 3 bin 782 adayın sonucu açıklanmadı. Geriye kalan adaylara dair yedek listeler pey der pey açıklanınca siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

2018 yılı Özel Harekat Polisi PÖH alımları için Polis Akademisinin ilanı yayımlanması kadın ve erkek adaylar tarafından ısrarla bekleniyor. Bilindiği üzere 2018 yılında PÖH alımı yapılacağı ve sayısı bile verilmişti.  10 bin 703 PÖH alımı için ilanın yayımlanmasını bekleyen adaylar şartlarla ilgili değişikliklerin de uygulanmasını bekliyor.

Bilindiği üzere polis alımlarında yaş şartının esnetilmesi ve başvuru günü itibarıyla 31 Aralık tarihinin değil 1 Ocak tarihinin baz alınması isteniyor. Geçtiğimin dönem POMEM polis memuru ve PÖH alımlarında bu ibareden dolayı birçok adayın mağdur olduğunu biliyoruz.

Son PÖH alımı ne zaman yapıldı? 19. Dönem PÖH alımı 2016 yılında başlatılmış ve 2017 yılında tamamlanmıştı. Aynı şekilde 20. ve 21. Dönem POMEM kapsamında da polis memuru alımları yapılmış ve 21. Dönem 113 bin polis alımının ilk sonuçları açıklanmıştı.

Sıra 22. Dönem POMEM 10 bin 703 PÖH alımı için ilanın Polis Akademisi tarafından yayımlanmasında. Daha önceki PÖH alımında olduğu gibi yapılacak pöh alımında lise mezunlarına yine hak verilmesi isteniyor.

Aynı zamanda erkek adayların yanı sıra kadın adaylar için de fırsat verileceğini biliyoruz. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu konuda Kadın adayların da PÖH olarak alınacağını açıklamış ve polis memuru alımlarında olduğu gibi belirli bir kontenjan verileceğini açıklamıştı.

Gerek 2018 yılı PÖH alımları gerekse PÖH alımı şartlarında yapılacak en ufak bir bilgilendirme ve duyurunun takipçisi olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Polis Akademisi Başkanlığının da belirttiği üzere resmi olmayan açıklama, sayı ve tarihlere itibar edilmemesi konusunda siz değerli okurlarımıza hatırlatma yapmak isteriz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler