21 Ocak 2017 tarihli resmi gazete yayımlandı

21 Ocak 2017 tarihli resmi gazetenin bugünkü sayısında Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına ait önemli yönetmelikler yer alıyor. Ayrıca devlet memurlarının kamu sosyal tesis ücretleri de 2017 yılı için belirlendi. İşte resmi gazete ve tüm detaylar.

27517
Daha Fazla Göster

21 Ocak 2017 tarihli ve 29955 sayılı resmi gazetenin yayımlanmasıyla bugünkü sayıda önemli yönetmelikler ve devlet memurlarının 2017 yılı sosyal tesis ücretlerini belirleyen 2017/3 tebliği yayımlandı.

Yönetmeliklerde Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatı görev ve yetkileri yönetmeliklerinde önemli değişiklikler yapıldı. Jandarma teşkilat görev ve yetkileri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı görev ve yetkileri ile ilgili yönetmelikler yayımlanarak yürürlüğe girdi. Aşağıdaki bağlantılardan resmi gazetede yayımlanan bu yönetmelikleri sizler için inceledik.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığında yer alan ücretli okutulan derslerle ilgili olarak ve derslerde görev alacaklarla ilgili olarak kararda da yapılan değişikliklerin tüm detaylarını aşağıdaki haberlerimizde ayrı ayrı ele aldık. My memur olarak hazırladığımız resmi gazete incelemesini en alttaki bağlantılardan ulaşınız.

Bakanlar Kurulu kararı: Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumları ile hizmet içi eğitim, kurs ve seminerlerde ücretle okutulacak ders saatlerinin sayısı, ders görevi alacakların nitelikleri ve diğer hususların tespitine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair karar yayımlandı.

Bakanlıklara vekâlet etme işlemi: Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK’e, Maliye Bakanı Naci AĞBAL’ın Vekâlet etmesine dair tezkere, Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK’e, Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ’un Vekâlet etmesine dair tezkere, Dışişleri Bakanlığına, Avrupa Birliği Bakanı Ömer ÇELİK’in Vekâlet etmesine dair tezkere, Dışişleri Bakanlığına, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ’nin Vekâlet etmesine dair tezkere, Dışişleri Bakanlığına, Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN’ın Vekâlet etmesine dair tezkere ve Sağlık Bakanlığına, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN’ın Vekâlet etmesine dair tezkere yayımlandı.

Yönetmelikler: Jandarma teşkilat, görev ve yetkileri yönetmeliği, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel Yönetmeliği, Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilat, görev ve yetkileri yönetmeliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığının Sorumluluğundaki tarihi bina ve objelerin onarımları ve restorasyonları ile çevre düzenlemesine ilişkin mal ve hizmet alımları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Türk Askeri Tarih komisyonu yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik.

Türk Silahlı Kuvvetleri Atatürk Araştırma ve Eğitim Merkezi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Orman Kanununun 16 ncı maddesinin uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Orman Kanununun 17/3 ve 18 inci maddelerinin uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılmasına dair yönetmelik yayımlandı.

Tebliğler: Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin tebliğ, İmalatçı-İhracatçıların, şekerli mamul ihracatı karşılığında c şekeri taleplerinin karşılanması şartları ve uygulama esaslarına dair tebliğde değişiklik yapılmasına dair tebliğ, Kamu İhale Tebliği yayımlandı.

Kurul Kararı: Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 19/01/2017 tarihli ve 6867-6 sayılı kararı yayımlandı.

İlanlar: Yargı ilânları, artırma, eksiltme ve ihale ilânları, çeşitli ilânlar ve T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen döviz kurları ve devlet iç borçlanma senetlerinin günlük değerleri yayımlandı. Resmi gazete için TIKLAYINIZ.

27509-002.jpg27510-002.jpg27513-001.jpg27514.jpg27516.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
21 Ocak 2017 tarihli resmi gazete yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!