1. YAZARLAR

  2. Yıldız Yılmaz

  3. 21 Ocak Ay Tutulması
Yıldız Yılmaz

Yıldız Yılmaz

21 Ocak Ay Tutulması

A+A-

21 Ocak (bugün) sabah saatlerinde 0' derece Aslan Burcunda tam Ay Tutulması yaşayarak; son 1,5 yıldır devam eden Aslan/Kova aksı tutulma serisini tamamlıyor olacağız.

Bu bir Ay Tutulması olduğu için, kendimizi her zamankinden daha fazla duygusal ve hassas hissedebiliriz. Çünkü Ay tutulmaları daha dişil enerjileri temsil eder. Bu yüzden de içsel huzursuzluklar, bilinçaltı hezeyanları, duygusal ve ruhsal çöküntüler ile daha çok karşılaşabiliriz.

Kişisel yaşamlarımızda (doğum haritalarımızda) Aslan'ın bulunduğu yaşam alanı ile ilgili bir değerlendirme ve hasat aşamasıdır bir nevi. Bu dönemlerde Aslan Burcu temaları daha çok dile gelir. Peki nedir bunlar?

Aşk ve ilişkiler, çocuklar, sanatsal aktiviteler/organizasyonlar, ego savaşları, kalp kırıklıkları, liderler ve yöneticilerin şovanist hareketleri gündemde daha çok yer alır. Sanat dünyasından kişiler ile ilgili beklenmedik haberler (vefat) duyabiliriz.

Sağlık açısından; kalp ve tansiyon sorunları artar, dolaşım sistemi, omurga problemleri, hormonal dengesizlikler ve ödem daha çok görülür / tetiklenir. Hava şartlarında da ani dengesizlikler / değişiklikler yaşayabiliriz.

Tutulma anı haritasında bazı önemli açı kalıplarına da kısaca göz atarsak;

Venüs/Neptün karesi; özellikle ilişkilerde istediğimiz şeyi idealize etmeye, hayalciliğe, yanılgı ve aldanmalara düşebileceğimize dikkat çekiyor. Gerçekçi olmalıyız.

Merkür/Uranüs karesi; sinirsel ve zihinsel gerilimlere ve ayrıca elektronik eşya ve araçların arızalarının görülebileceğine işaret ediyor.

Mars/Satürn karesi; içsel dengesiz durumları, çatışmalı gelgitleri, agresyonu, kazaları ve doğa olaylarını tetikliyor.

Venüs/Jüpiter kavuşum açısı ise neredeyse haritanın tek iyicil ve şanslı görünümünü oluşturuyor. Kimisine kazanç, kimisine güzel bir aşk veya arzu ettiği bir iş imkanı sunabilir. (bireysel haritalara göre farklılık gösterecektir.)

Hiç içimiz kararmasın, sadece nasıl bir döngünün içinden geçtiğimizin bilinci ile yolumuza yön verelim.

Yalnız bir Tutulma esnasında ve bir kaç hafta süresince büyük kararlar ve başlangıçlar yapmayın, sözler vermeyin, bekleyin. Yanıltıcı olacağı düşünülür, eski çağlarda ki Astrologların tavsiyesidir.

Ay Tutulmalarının sert etkilerinden korunma ve rahatlama amaçlı Hûsuf Namazı kılabiliriz.

Sevgiyle kalın

Bu yazı toplam 2051 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum