1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. 2183 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!
2183 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!

2183 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!

2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2019 Mayıs-Eylül dönemleri tercih kılavuzu DPB’de yayımlandı. 2 bin 183 memur alımı kontenjan dağılımı ve tüm detaylar belli oldu.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 2019 yılı 2828 sayılı kanun kapsamında Mayıs ve Eylül dönemi için 2 bin 183 memur alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Memur alımları; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite alanlarında olacak. Branşlar ve mezuniyetler bazında tüm kontenjan dağılımına dair detaylara aşağıdaki bağlantılardan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

MEMUR ATAMALARI NASIL YAPILACAK?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca DPB tarafından yerleştirme yapılacaktır.

2828 SAYILI KANUNLA MEMUR ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında;

a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

b. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

c. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

 “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2019 Mayıs-Eylül Dönemleri Tercih Kılavuzu” 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uyarınca belirlenmiş olan kadro ve pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

Hak sahibi olan bütün adayların (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi dahil) yerleştirme işlemleri Kura yönetemi ile gerçekleştirilecektir.

İlkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi kadrolar için yapılacak yerleştirme işlemlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler dikkate alınacaktır.

MEMUR ALIMI BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

Hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 10-21 Ekim 2019 tarihleri arasında yapabileceklerdir. İnternetten tercih işlemleri 21 Ekim 2019 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.

MEMUR ATAMA KONTENJAN DAĞILIMI

Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapacakları kadro ve pozisyonlarını içeren tablolar yer almaktadır. Tablo-1’de ortaöğretim mezunlarının, Tablo-2’de önlisans mezunlarının, Tablo-3’te lisans mezunlarının, Tablo-4’te ilkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır.

Bağlantılar sisteme yükleniyor...

2828 2019 yerleştirme kılavuz metni için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim kadrolar için TIKLAYINIZ.

Önlisans kadrolar için TIKLAYINIZ.

Lisans kadrolar için TIKLAYINIZ.

İlkokul kadrolar için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Önlisans Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Lisans Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Özelkoşul Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan-olunacak önlisans programları_2019V1 için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan-olunacak lisans programları_2019v2 için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
İlgili Haberler