1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Memuru Alımı Yaş Sorunu Düzeltilecek mi
22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Memuru Alımı Yaş Sorunu Düzeltilecek mi

22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Memuru Alımı Yaş Sorunu Düzeltilecek mi

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 10 bin polis alımı kontenjanları yayımlandı. 22. Dönem POMEM için başvuru tarihleri bekleniyor. POMEM yaş şartı esnetilsin talebi sürüyor!

A+A-

EGM’de POMEM’e polis memuru ve PÖH alımlarındaki yaş sıkıntısı devam ediyor.  22. Dönem POMEM için başvuru tarihlerinin açıklanmasını bekleyen adaylar yaş sorununun da düzeltilmesi noktasında yapıcı adım atılması talebini yinelediler.

Yenisi yapılacak olan POMEM ve PÖH alımlarında yıllardır haklı mücadelesini veren adaylar, yaş haddi yanlışının düzenlenmesini, mağduriyetin ortadan kaldırılmasını istiyor. POMEM’de 30 yaşından gün almamış olmak ibaresi bulunmakta ve bu sene 31 Aralık 1988 ve sonrası doğanlar yani 1989 ve sonrası başvurabilmiştir.

Diğer kamu alımlarında ise 30 yaşını doldurmamak ibaresi bulunmakta burada ise 1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular başvurabilmektedir. Adaylar soruyor! 30 yaşından gün almamış olmak ibaresi bulunan bir alımla 30 yaşını doldurmamış olmak ibaresi bulunan bir alım arasında nasıl 3 yaş oynayabilir? Bu hesaplama yanlışlığını apaçık ortadadır!

POMEM polis memuru ve PÖH alımları için yeni çıkacak KHK'da yaş haddinin “1 OCAK ESAS ALINMAK ÜZERE YAŞIN EN ÜST YAŞ SEVİYESİNE YÜKSELTİLMESİ” elzemdir. Mağduriyetin ivedili bir şekilde giderilmesi ve başvuruyu fazlalaştırarak kontenjanın en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için adayların taleplerinin değerlendirilmesi şarttır.

Düzenlemenin yapılmasını ve Yeni POMEM alımlarında YAŞ haddinin “1 OCAK ESAS ALINARAK YAŞ SEVİYESİNİN ÇIKARILABİLECEK EN ÜST YAŞ SEVİYESİNE ÇIKARILARAK” ilana çıkılması gerektiğini savunan adaylar bu haklı mücadelenin başarıya ulaşmasını talep ediyor.

POMEM 10 bin Polis alımı duyurusu! Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 22. Dönem için lisans mezunlarından 7.200 erkek, 800 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
İlgili Haberler