1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 226 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Memur Ataması Yapılacak
226 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Memur Ataması Yapılacak

226 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Memur Ataması Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 226 şehit ve gazi yakını memur atama kurası yapılacak. Memur atama tarihi ve saati açıklandı. Detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

3713 sayılı terörle mücadele kanunu gereği Kamu kurum ve kuruluşları, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıkları, il özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları, özel kanunla kurulan diğer her türlü kamu kurum ve kuruluşları için atama yapılmaktadır.

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadroları ile sözleşmeli personel pozisyonlarına ve sürekli işçi kadrolarına bu madde hükümleri çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen ve Başkanlıkça kura sonucu atama yapılacağı DPB tarafından bugün duyuruldu. Atamalar bugün yapılacak.

 

Bu kapsamda Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 226 şehit ve gazi yakını memur atama kurası yapılacağı duyuruldu. Memur atama tarihi ve atama kurası sonucunun açıklanacağı zaman da açıklanmasının ardından 17.00 itibarıyla sonuçlar belli olacak.

 

Bknz: Devlet Personel Başkanlığı 226 Memur Kadrosuna Atamaları Gerçekleştirdi

Bknz: Uzman Çavuşluk'tan Memurluğa Geçirilmeyen Şehit Abisinin Mağduriyeri 2 Yıldır Sürüyor

 

3713 sayılı Kanunun yukarda belirtilen Ek 1 maddesi gereği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen 226 şehit yakını,  gazi ve gazi yakınımızın atama kura tarihi belli oldu.

 

226 şehit ve gazi yakını ataması 6 Ekim 2017 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirileceği açıklandı. Kuraya katılacakların kura sonuçlarına 6 Ekim 2017 tarihi saat 17.00 itibariyle Devlet Personel Başkanlığı internet adresinden ulaşabilecekleri duyuruldu.

 

Bknz: Devlet Personel Başkanlığı 226 Memur Kadrosuna Atama Sonuçları Belli Oldu

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler