1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. 24. Dönem POMEM 3 Bin Polis Memuru Alımı Başvuru Son Günü! Kadın Polis Memuru Alımı
24. Dönem POMEM 3 Bin Polis Memuru Alımı Başvuru Son Günü! Kadın Polis Memuru Alımı

24. Dönem POMEM 3 Bin Polis Memuru Alımı Başvuru Son Günü! Kadın Polis Memuru Alımı

Önlisans ve lisans mezunu 3 bin kadın polis memuru alımı başvuruları bugün son erecek. 24. Dönem POMEM 3000 kadın polis memuru alımı başvuru şartları nelerdir? POMEM polis alımı başvuruları için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü "EGM" Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 8 Nisan 2019 Pazartesi günü başlatılan 24. Dönem POMEM kapsamında önlisans ve lisans mezunu 3000 kadın polis alımı için başvurular 22 Nisan 2019 tarihi itibarıyla sona erecek. POMEM polis alımı başvurusunu son güne bırakanlar için My Memur olarak tüm şartları ve başvuru detaylarını hazırladık.

Önlisans mezunu 500, lisans mezunu 2 bin 500 kadın polis alımı başvuruları EGM Polis Akademisi internet sayfasından ayrı ayrı bağlantılarla yapılmaktadır. Lisans ve Önlisans polis alımı başvuru sayfalarına haberimizin en altındaki "www" bağlantılarından ulaşabilirsiniz.

24. DÖNEM POMEM 3 bin kadın polis alımı kapsamında lisans mezunu (2 bin 500) kadın, önlisans mezunu (500) kadın olmak üzere toplam (3.000) KADIN öğrenci alımı için başvurularının 8 Nisan 2019 itibarıyla başlamasının ardından 22 Nisan 2019 itibarıyla sona eriyor.

24. DÖNEM POMEM BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

T.C. vatandaşı olmak,

Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Kadınlar için 162 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gerekiyor.

24. DÖNEM POMEM KPSS ŞARTI NEDİR?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden 60, önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (0 taban puan veya üzerinde puan almış olmak gerekiyor.

Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az 48, 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden 56 taban puan veya üzerinde puan almış olmak (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.) gerekiyor.

24. DÖNEM POMEM YAŞ ŞARTI NEDİR?

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) gerekiyor. 24. DÖNEM POMEM başvuru şartlarının tamamına aşağıdaki "pdf" bağlantısından ulaşabilirsiniz.

EGM 3 Bin Kadın Polis Alımı Başvurusu için tıklayınız:

Lisans mezunları başvuru:

www.jpg

Önlisans mezunları başvuru:

www.jpg

Başvuru Kılavuzu

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler