1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 24. Dönem POMEM Polis Memuru Alımı Mülakat Soruları
24. Dönem POMEM Polis Memuru Alımı Mülakat Soruları

24. Dönem POMEM Polis Memuru Alımı Mülakat Soruları

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı 24. Dönem POMEM için polis alımı kapsamında mülakat sınav tarihleri açıklandı. Peki Önlisans ve lisans polis alımı mülakat soruları nelerdir? İşte Polis Alımı Mülakat soru örnekleri.

A+A-

24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Mülakat Giriş Sınavına katılacak adayların sınav yerlerinin açıklanmasından sonra My Memur olarak mülakata katılacak adaylara yıllardır Polis alımlarında sorulan Mülakat sorularını ve cevaplarını hazırladık. Aşağıdaki birçok PDF bağlantısından 100'lerce polis alımı mülakat soru örneklerine ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 24. Dönem POMEM polis memuru alımı kapsamında mülakatlar 30 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla başlıyor. Mülakatlar 9 Ağustos’a kadar devam edecek.

Tüm polis alımlarında olduğu gibi 24. Dönem POMEM için de mülakatta adayların dikkat etmesi gereken çok önemli hususlar bulunmaktadır. Öncelikle kılık kıyafetten tutun, davranışınız, heyecanınız bu aşamada son derece önemli. Bu bakımdan mülakat sorularına göz atmanız az da olsa sizlere fikir verecektir.

POMEM POLİS ALIMI MÜLAKATINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

Öncelikle mülakatta adayın sakin olması çok önemlidir. Heyecan ve korkularınızdan arınmış olarak rahat bir şekilde sınavın yapılacağı alana girmenizde fayda vardır. Çünkü polis adayı olarak sizden cesaretinize ve heyecanınıza dikkat edilecektir.

Polis alımı mülakatına başlarken, içeri ilk girişte sadece baş selamı ile giriş yapmanız faydanıza olacaktır. Karşınızdaki görevlilere efendim şeklinde hitap ediniz. Kıyafet seçimi olarak da resmi kıyafet zorunlu olmasa da şık duracaktır ve ciddiyet her şekilde önemlidir. Kendinize güvenin fakat çok da fazla kendinizi bırakmayın. Karşınızdakiler gayet kibar bir şekilde sizi karşılayarak köşeye sıkıştırmadan sohbet havasında size sorular yöneltebilirler.

Karşı taraf ne kadar rahat olursa olsun ciddiyetinizi ve güveninizi koruyunuz. İlk izlenim ve mülakattaki sakin ve güçlü tavrınız çok önemli olacaktır.

POMEM POLİS ALIMI MÜLAKATLARINDA NE TÜR SORULAR SORULACAK?

Daha önce mülakat sınavlarına giren polis adayı mensuplarından edinilen ve sınava girip de elenenlerin görüşleri ile derlenen polis alımı mülakat sınavı soruları aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Sorular sizlere fikir verecektir. Sadece genel kültür değil bunun yanı sıra güncel, siyasi bilgiler, Türkiye’nin jeopolitik öneminden yakın tarih, coğrafya vb. tarzda birçok konu olabilmektedir.

24. DÖNEM POMEM KILAVUZUNA GÖRE MÜLAKAT SINAVI ESASLARI

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar. Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır.

Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

21. Dönem POMEM Mülakat Soruları İçin TIKLAYINIZ.

22. Dönem POMEM Mülakat Soruları İçin TIKLAYINIZ.

23. Dönem POMEM Mülakat Soruları İçin TIKLAYINIZ.

POMEM polis alımı mülakat Soru ve cevapları 1 için TIKLAYINIZ.

POMEM polis alımı mülakat Soru ve cevapları 2 için TIKLAYINIZ.

POMEM polis alımı mülakat Soru ve cevapları 3 için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler