24 Haziran Seçmen Listeleri Askı Son Günü

Yüksek Seçim Kurulu YSK tarafından muhtarlık bölgelerinde askıda olan seçmen listeleri için süre daralıyor. 12 Mayıs itibarıyla Cumhurbaşkanlığı ile 27'nci dönem TBMM milletvekilliği için seçmen listeleri askıdan iniyor. Hasta sonu nüfus müdürlükleri açık

42799
Daha Fazla Göster

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü Seçim Bilişim Sistemine (SEÇSİS) aktarılmış olması nedeniyle 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda 8 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde kullanılacak seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarılmıştı.

12 Mayıs 2018 itibarıyla muhtarlık bölgelerinde askıda olan seçmen listeleri askıdan inecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise geçtiğimiz hafta sonu açık olan tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri, yarın için de açık olacak.

Seçmen listelerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlar seçmen askı listesi son günü iş ve işlemlerini il veya ilçe müdürlüklerinde yaptırabilecekler.

Askı süresinde yapılabilecek işlemler! Muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıda olduğu sürede ad, soyad, yaş, cinsiyet düzeltimi, seçme ehliyetini kaybetme (kısıtlanma, kamu hizmetinden yasaklanma vb.) veya yeniden kazanma gibi yargı kararlarına, asker olanlara, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kaybetme veya yeniden kazanma ile vefata dair bilgilere, seçim bölgesi içinde veya dışında vuku bulan yerleşim yeri değişiklik verileri ile ilgili iş ve işlemler yapılabilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
24 Haziran Seçmen Listeleri Askı Son Günü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!