24 Haziran’da Nerede Oy Kullanacağım? Mobil Uygulama Hizmette

Yüksek Seçim Kurulu YSK tarafından 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem TBMM Milletvekilliği Genel Seçimi için "Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması" hizmete girdi. Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için tıklayınız.

42594
Daha Fazla Göster

7 Mayıs 2018 itibarıyla YSK 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci dönem TBMM Milletvekilliği seçimi için Siyasi partilerce aday gösterilen Cumhurbaşkanı adaylarının bilgi ve belge eksikliklerini tamamlamasının son günü olarak belirtildi.

YSK tarafından ayrıca Mobil uygulama da yayına sokuldu. Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması ile yurt içinde ikamet eden vatandaşlar 12 Mayıs 2018 tarihine kadar, muhtarlık askı süresi içerisinde, kendi ile birlikte aynı meskende oturan yakınları ve aynı binada oturan seçmenlerin bilgilerini görebilecekler.

Muhtarlık askı döneminin bitmesinden sonra ise aynı hanede oturanlar sandık alanı bilgilerini mobil uygulama ile de görebilecekler. Seçim dönemlerinin dışında olan sürelerde ise kendisi ile aynı meskende oturanların seçmen kütüklerine kayıtlarının olup olmadığı sorgulanabilecek.

12 Mayıs, muhtarlık askı süresinin bitimine kadar yapılacak iş ve işlemler şu şekildedir; Muhtarlık bölgesi askı listelerinin son günü olarak açıklandı.

Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerinin askıdan indirilmesi ve yapılacak itirazların son günüdür.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğünün, YSK internet adresinden yapılan ilânının sonlandırılarak bu durumun tutanak altına alınması ve Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne yapılacak itirazların son günüdür.

Bina bazında seçmen kayıtlarının YSK internet adresinden sorgulanmasının son günüdür.

Gümrük kapılarında görev yapacak geçici gümrük kapısı seçim kurullarının oluşturulması çalışmalarının tamamlanmasıdır.

Gümrük kapıları sandık kurullarının oluşturulması çalışmalarına başlanılması olarak seçim takviminde yer aldı.

Seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından engelli beyan formu ile ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurularının son günü olarak seçim takviminde yer alıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
24 Haziran’da Nerede Oy Kullanacağım? Mobil Uygulama Hizmette

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!