250 TL Taksitle TOKİ Konutu Başvurusunda Son Gün 30 Aralık

Öncelikle Emeklilere ve Dar Gelirlilere Özel Olarak Hazırlanan 4 Bin 354 TOKİ İçin 9 Aralık'ta Başlayan Ön Talep Başvurusu 30 Aralık'ta Sona Ediyor. Başvuru Yapılacak İller ve Tüm Detaylar

12241
Daha Fazla Göster

Başbakanlık, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) başlattığı emekliye ikinci bahar projesi kapsamında 17 ilde başvuruların alınmasına 9 Aralık’ta başlanmıştı. 17 ildeki TOKİ konutlarına başvuru yapma şartları ve illerdeki tüm konut sayılarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından “Emekliye İkinci Bahar Projesi” kapsamında ilk etapta 17 ilde 4 bin 354 konut için ön talepleri 9 Aralık 2015 ile 30 Aralık 2015 tarihleri arasında alınmaya başladı. Yarın son gün. Kimler nasıl müracaat edecek? İşte ayrıntılar:

TOKİ emeklilere% 25 kontenjan ayırdığı daha önceden belirttiği projeler kapsamında özel olarak gelen talepler doğrultusunda da emeklilere özel konut projeleri geliştirildiğini belirtti. Başta emekliler olmak üzere dar gelirli vatandaşların 250 lira civarında düşük taksitlerle ve uzun vadeli ödeme koşullarıyla yuva sahibi yapmak için faaliyetlerin hızlandırıldığı belirten açıklama kapsamında 17 ilde ön talepler alınmaya başlanmış ve yoğun ilgi olan başvurular için son güne gelinmiş bulunmakta.

Başvuru Yapmak İçin Yapılması Gerekenler:

TOKİ, 2+1 planında inşa edeceği konutlar için bankalar aracılığı ile ön talep toplayacak ve bu çerçevede emekliler kimlik kartları ile 500 lira bedel karşılığında her il ilanı için belirtilen bankalara başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Ön taleplerin toplanmasının ardından başvuru sayısının konutlardan fazla olması halinde “hak sahibi belirleme kurası” çekileceği belirtildi. Böylelikle adil olarak konut almaya hak kazanan emekliler belirlenecek. Hak sahibi olamayan emeklilerin başvuru bedelleri kendilerine iade edilecek.

Başvuru Kimler Yapabilecek?

Konut sahibi olmayanlar, TOKİ’den konut edinmemiş olma şartı bulunuyor, Başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kar irtifaklı-kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması gerekli, İl sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet edilmesi gerekiyor, Ev halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması gerekli, Bir hane halkı adına yalnızca tek başvuru yapılabilir.

İlk etapta 17 ilde 4 bin 354 konut için başvurular yarın sona eriyor. Ön talep toplanacak illerin listesi şu şekilde. Aşağıdaki bağlantıdan ise başvuru detaylarına ulaşabilirsiniz.

Bursa-Nilüfer (1.200 konut),
Balıkesir-Bandırma-Edincik (32 konut),
Karaman-Kırbağ (400 konut),
Şanlıurfa-Akabe (304 konut),
Konya-Meram (499 konut),
Elazığ-Merkez (280 konut),
Amasya-Merzifon (150 konut),
Kütahya-İnköy (300 konut),
Afyonkarahisar-Merkez (300 konut),
Karabük-Merkez (426 konut),
Çorum-Alaca (35 konut),
Erzincan-Yoğurtlu (24 konut),
Gaziantep-İslahiye (31 konut),
Giresun-Alucra (16 konut),
Muğla-Yatağan (79 konut),
Sivas-Yenimahalle (184 konut)
Sivas-Akıncılar (33 konut),
Trabzon-Vakfıkebir (47 konut)
Trabzon-Çaykara (14 konut).

TOKİ Emeklilere Özel Sayfası ve Başvuru Detayları İçin TIKLAYINIZ
Emeklilere Özel Şartlar İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
250 TL Taksitle TOKİ Konutu Başvurusunda Son Gün 30 Aralık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!