1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 28-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası DYK Ek Ders Ücreti Ödenecek mi
28-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası DYK Ek Ders Ücreti Ödenecek mi

28-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası DYK Ek Ders Ücreti Ödenecek mi

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK kapsamında 28 Ekim ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında ek ders ücreti verilecek mi? Ek ders verilip verilmeyeceğine dair yönetmelik hükümleri için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını okullarda hafta sonu düzenleyecek. Tüm öğretmenler ve öğrenciler kutlama programlarına katılacaklar. Tatillerde, resmi bayramlarda ek derslerle ilgili hükümleri sizler için araştırdık.

28 Ekim ve 29 Ekim Cumartesi-Pazar günü Destekleme ve Yetiştirme Kursu da düzenlenmekte. Kurslar tatil olacağından ek ders ücreti ödenecek mi? Konuyla ilgili olarak yönetmelik hükümleri nelerdir? İşte ek ders verilip verilmeyeceğine dair hükümler:

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Personel Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı ek ders kararı ile ilgili olarak daha önce Milli Bayramlarda ödenmeyen ek derslerin ödeneceği hüküm altına alındı.

Bu kapsamda 2007 yılından itibaren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi Milli Bayramlarda ek ders karşılığı ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevleri yapmış sayılır denilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığının Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararı gereği ders görevinin yapılmış sayılacağı haller belirlenmiştir. Bu kapsamda milli bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar denilmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum