28 ve 29 Kasım’da Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgede, 28 ve 29 Kasım tarihlerinde sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarının önceki hafta olduğu gibi devam edeceği öğrenildi.

73311
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca vatandaş, belirli saatler arasında gerçekleştirilecek olan sokağa çıkma yasağı kısıtlaması ile ilgili olarak araştırma yapmayı sürdürüyor. Covid-19 vakalarındaki artışın kontrol altına alınabilmesi ve bulaşma sayısının azaltılması adına getirilen bu kısıtlama, hafta sonları için geçerli durumda. İçişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta konuyla ilgili olarak genelgeyi 81 ilin valiliklerine göndermiş, kısıtlama ile ilgili olarak gerekenleri aktarmıştı. Bu hafta sonu da, geçtiğimiz haftada olduğu gibi yasaklar geçerli olacak.

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Ne Zaman?

Yeni tedbirler kapsamında alınan kararlardan biri olan sokağa çıkma yasağı çerçevesinde, son günlerde büyük artış yaşanan vaka sayılarında düşüş hedefleniyor. BU kapsamda da alınan önlemler ile beraber, sokağa çıkma yasağı saatlerinin detayları kamuoyu ile paylaşıldı. Bakanlık, gönderdiği genelge ile Cumartesi akşamı saat 20.00’dan Pazar sabahı 10.00’a kadar yasağın uygulanacağını, Pazar akşamı da yine 20.00’dan Pazartesi sabahı 05.00’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Cuma Günü Yasak Var Mı?

Bakanlığın açıkladığı yasaklar çerçevesinde Cuma günü yasağın olup olmadığı da merak ediliyor. Cuma günü herhangi bir kısıtlama olmayıp, sokağa çıkma kısıtlaması Cumartesi günü saat 20.00’dan itibaren geçerli olup Pazar gününe kadar devam edecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!