1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. 2828 Sayılı Kanunla 2 Bin 183 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı
2828 Sayılı Kanunla 2 Bin 183 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

2828 Sayılı Kanunla 2 Bin 183 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamuya 2183 memur alımı kapsamında kura sonuçları açıklandı. Atama belgeleri ne zaman ve nerede yayımlanacak. Memur alımı detayları My Memur haberde.

A+A-

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlanan hak sahiplerine ilişkin Kura Töreni Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirildi. 2 bin 183 memur alımı kapsamında kura sonucu kazanan adaylar belli oldu.

MEMUR ATAMA BELGELERİ NE ZAMAN VE NEREDEN YAYIMLANACAK

My Memur olarak 2 bin 183 memur alımı kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşen adaylar için ilgili internet sitelerini takip etmekteyiz. Atama belgeleri hangi kuruma atandıysanız o kurum tarafından yayımlanacak. Gerek My memur olarak bizleri gerekse atandığınız kurumu takip edebilirsiniz.

ATAMA İÇİN KURUMLARIN PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURU DA YAPILABİLİR!

Herhangi bir kamu kurum veya kuruluşuna yerleşen adayların atanmak üzere bu kamu kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatında bulunan Personel Genel Müdürlüğü veya Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Adayların, yerleştirildikleri kamu kurumlarının/ kuruluşlarının il veya ilçe merkezinde bulunan birimlerine doğrudan atanmak üzere başvurmaları, bu birimlerden atanmak için gerekli belgeleri öğrenmeleri ve (kamu kurumunca bu birimlere belge teslimi yapılabileceğinin duyurulması hariç) bu birimlere belge teslim etmeleri mümkün değildir. Yukarıda belirtilen hususlara aykırı hareket eden ve bu nedenle zamanında belge teslimi yapamayan adayların atanmaları mümkün değildir.

MEMUR ALIMI SONUÇLARI ve ATAMA EVRAKLARI

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını DPB’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşen adayların listesi DPB e-Uygulama 2828 Sosyal Hizmetler Sistemi bölümünden yayımlanacaktır.

Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurumlarının/kuruluşlarının Personel Genel Müdürlüğüne/Daire Başkanlığına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu Genel Müdürlük veya Daire Başkanlıklarından öğreneceklerdir.

MEMUR ATAMASI SONUCU HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

Hak sahibi olarak bildirilmek bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

Memur atama sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler