1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. 2828 Sayılı Kanunla 3 bin 251 Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayınlandı
2828 Sayılı Kanunla 3 bin 251 Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayınlandı

2828 Sayılı Kanunla 3 bin 251 Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından 3 bin 251 memur alımı tercih kılavuzu yayınlandı. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacak.

A+A-

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında yapılacak olan personel alımı için tercih kılavuzu yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan tercih kılavuzunda memur alımına başvuru esasları, açılan kadrolar gibi detaylar yer alıyor. Bu kapsamda en az ilkokul mezunu olmak üzere toplam 3 bin 251 memur alımı yapılacak.

 

SHK kapsamında memur alımına kimler başvurabilecek?

 

Bu alıma başvuru yapabilmek için 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunda belirtilen koşulu sağlamak gerekiyor. Buna göre kanunun ek 1. maddesinde yer alan sosyal hizmet modellerinden yararlan adaylardan, memur olarak atama hakkına sahip olanlar başvuru yapabilecek.

 

Daha basit bir ifadeyle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumlarda kalmış olan, devlet korumasındaki gençlerin istihdamı sağlanacak. Adayların Aile Bakanlığı tarafından hak sahibi ilan edilmiş olmaları gerekiyor.

 

Kadro dağılımı

 

Tercih kılavuzundan daha önce, kadro dağılımları açıklanmıştı. Buna göre 1.854 ilkokul mezunu, 1.073 lise mezunu, 182 önlisans ve 142 lisans mezunu memur alınacak.

 

Başvurular 18 Ekim 2017 tarihi itibariyle başlayıp, 3 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek. Bu süreler içerisinde adayların e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Devlet Personel Başkanlığınca yayınlanan 2828 sayılı SHK kapsamında memur alımı tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlkokul mezunlarının tercih edebileceği kadro ve pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim mezunlarının tercih edebileceği kadro ve pozisyonlar için TIKLAYINIZ.
Önlisans mezunlarının tercih edebileceği kadro ve pozisyonlar için TIKLAYINIZ.
Lisans mezunlarının tercih edebileceği kadro ve pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler