1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 2828 Sayılı Kanunla Lise Mezunu 1073 Memur Alımı Başvuru Şartları
2828 Sayılı Kanunla Lise Mezunu 1073 Memur Alımı Başvuru Şartları

2828 Sayılı Kanunla Lise Mezunu 1073 Memur Alımı Başvuru Şartları

2828 sayılı kanunla 3 bin 251 memur alımı tercih kılavuzu yayınlandı. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında lise mezunu 1073 personel alımı yapılacak. Başvuru şartları nelerdir?

A+A-

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında 3 bin 251 memur alımı tercih kılavuzu yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayınlanan tercih kılavuzunda memur alımına başvuru şartları, nitelik kodları, açılan kadrolar gibi bilgiler yer alıyor. Bu kapsamda lise mezunu 1073 memur alımı yapılacak.

 

SHK kapsamında memur alımına genel başvuru şartları

 

Başvuru yapabilmek için 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanuna göre hak sahibi olmak gerekiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumlarda kalmış, devlet korumasındaki adaylar başvuru yapabilecek. Adayların Aile Bakanlığı tarafından hak sahibi olduklarının DPB’ye bildirilmiş olması gerekiyor.

 

Lise mezunu memur kadrolarına başvuru şartları

 

Lise mezunu kadrolarına ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor. Adayların 2016 KPSS Ortaöğretim oturumuna girmiş olmaları şartı da yer alıyor.

 

Bunların dışında yalnızca birkaç kadro için özel şartlar belirtiliyor. MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak gibi bazı özel şartlar bazı kadrolarda aranacak.

 

Lise mezunu kadrolarının büyük çoğunluğu memur pozisyonunda açıldı. Bunun dışında teknisyen ve sürekli işçi alımı da yapılacak.

 

Başvurular 3 Kasım 2017 tarihine kadar yapılacak. Başvuru yapma hakkı olan adayların e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Lise mezunlarına açılan kadrolar için TIKLAYINIZ.

Nitelik kod kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.