29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatil Mi? 28 Ekim Okul Var mı? 28 Ekim Yarım Gün Tatil mi?

28 Ekim Okul var mı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil mi? 29 Ekim hangi gün? 29 Ekim Salı gününe denk geliyor. 29 Ekim 4 gün tatil olur mu?

56843
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaşırken 28 Ekim resmi tatil mi sorusu merak edilir oldu. Okullar 28 Ekim de tam gün tatil mi? 28 Ekim de okullar yarım gün mü,  sorularının cevabı My Memur Haberde!

29 EKİM 2019 CUMHURİYET BAYRAMI HANGİ GÜN OKULLAR TATİL Mİ?

28 Ekim 2019 yarım gün mü? 29 Ekim Salı gününe denk geliyor. 28 Ekim günü yarım gün resmi tatil iken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında tam gün resmi tatil olacak.

28 EKİM TATİL Mİ? Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre; Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan bir millî bayramdır. Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir.

28 Ekim’in tam gün tatil olması ile ilgili yetkililerden bir açıklama gelmedi. Bu sebeple 28 Ekim günü okullarda yarım gün eğitim verilecek ve resmi kurumlar yarım gün çalışacak. 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖNEMİ

29 Ekim, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmen kurulduğu tarih olarak her yıl kutlanır. 29 Ekim 1923 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin yönetim şekli Cumhuriyet olarak belirlendi. Türk milleti için Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın simgesi olarak kutlanan milli bayramdır. Kurtuluş Savaşı’nın Türk milletinin zaferiyle sonuçlanmasının ardından ortaya çıkan yönetim boşluğunun giderilmesi için yeni bir yönetim biçiminin belirlenmesi şart olmuştu ve Mustafa Kemal ile arkadaşları yaptıkları çalışmalar sonucu Türkiye’nin yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğuna karar verdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0